Derby nezklamalo.

Zklamáni byli jenom děčínští fandové, ti se vydali k derby v hojném počtu s nadějí, že jejich Válečníci pokoří SLUNETU a napíší tak další kapitolu do historie „derbíček“. Tonda Pištěcký a spol. byli však proti. SPORTCENTRUM SLUNETA se začalo zaplňovat nezvykle brzo a atmosféra houstla. Přesně úderem 18. hodiny začalo další derby a všichni cítili, že i toto derby se zapíše do historie.

A tak to také bylo, naši hráči vlétli do zápasu jako vítr a rychle se ujali vedení 12:4. Válečníci pak ale dostáli svému jménu, zabojovali a nenechali nás vybudovat si pohodlný náskok. Hodně aktivní Wallace dotáhl SLUNETU do konce první čtvrtiny s výsledkem 21:15.

V druhém dějství se našim hráčům stále dařilo v útočné fázi a postupně si vybudovali dvouciferný náskok (30:20), což se samozřejmě nelíbilo hostujícímu lodivodovi Budínskému a po oddechovém času se Válečníci bodově dotáhli a uzavřeli poločasové skóre na 41:38.

Rozhodující částí zápasu byla bezpochyby třetí čtvrtina, v níž naši hráči utáhli ještě více šrouby v obraně a dovolili Válečníkům pouze 8 bodů. A z takové obrany se jim dobře vyráželo do útoku, a když SLUNETA vyhrála třetí desetiminutovku 21:8, svítilo na tabuli skóre 62:46 a domácí fans už netrpělivě pokukovali po hodinách, aby už byl konec.

Poslední čtvrtinu však Děčín nevzdal a zkusil ještě něco udělat s vývojem zápasu, ale dnes to bylo útočené představení našich hráčů, kteří nedopustili žádné dramatické přiblížení a před reprezentační pauzou si došli pro výhru, která byla o to sladší, když byla nad Děčínem.

Pavel Budínský:
„Chtěl bych pogratulovat Ústí k výhře, myslím, že za ní šlo více, než my. Už v první čtvrtině jsme nechali soupeři některé hráče rozstřílet a jiné úřadovat na doskoku, celkově jsme v obraně odvedli špatnou práci. Přesto se nám povedlo stáhnout desetibodovou ztrátu, ve třetí čtvrtině, která rozhodla utkání, jsme ale byli naprosto sterilní. Nejen, že jsme jí prohráli 21:8, ale navíc jsme nebyli důrazní, měli jsme snad jeden faul a jako bonbonek v závěru jsme ještě udělali jediný faul při úspěšném koši soupeře. Nakonec si ale myslím, že dostat 76 bodů na palubovce soupeře je dobrý výsledek, problémem ale byl náš útok a také 18 ztrát. Ústí jich udělalo jen osm, takový zápas se nedá vyhrát. Domácí si výhru zasloužili. Opět se hrálo parádní utkání ve skvělé atmosféře, myslím, že se to divákům muselo líbit.“

Antonín Pištěcký:
„V první řadě bych chtěl poděkovat svým hráčům za předvedenou hru, protože tam nechali opravdu všechno. Kolikrát jsem se až divil, kde se v nás berou druhé či třetí rotace, předváděli jsme opravdu výborný výkon. I přesto, že jsme do šaten šli pouze se tříbodovým náskokem, říkal jsem hráčům, že pokud budeme v takovém výkonu pokračovat, výsledek se dostaví. Utkání rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme vyhráli o 13 bodů, dostali se do pohody a už nepřipustili žádné drama. Podle mého jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme vedli prakticky celé utkání. Děčín jsme aktivní obranou donutili k 18 ztrátám, které byly dalším klíčem k úspěchu, mluvili jsme i o rychlém přechodu soupeře do útoku, který se nám dařilo zpomalovat. Posledním dílem do skládačky byla eliminace síly Děčína na útočném doskoku.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 76:66 (21:15 41:38 62:46)

Body domácí: Wallace 24, Pecka 14, Šotnar a Svejcar po 10, Houška 9, Stevanovic 5, Wisseh 4
Body hosté: Carlson a Autrey po 14, Ježek 11, Šiška 7, Pomikálek a Grunt po 6, Landa, Kroutil, Krakovič a Feštr všichni po  2
Trojky: 31/11 – 20/7
Trestné hody: 7/7 – 4/3
Doskoky: 33 - 39
Osobní chyby: 17 - 11