Derby se vším všudy.

Fanoušci se konečně dočkali, dnes se odehrálo další derby s jedinečnou atmosférou. Sluneta si chtěl napravit chuť z nevydařeného zápasu na USK a Válečníci po prohraném domácím utkání v poháru Sixt Alpe Adria Cup museli také zabrat. Oba týmy měli ve svých řadách navrátilce po zraněních či nemocech, karty byly rozdány a show mohla začít. Úderem 18.00 hod. se rozpoutala velká bitva, oba soupeři hráli ze začátku velmi opatrně a tak nepřekvapí nízké skóre po první čtvrtině 10:13.

Ani v druhé desetiminutovce se nedokázali hráči obou týmu prosadit a skóre narůstalo velmi pomalu. Hosté se mohli opřít o střelbu z dlouhé vzdálenosti a produktivitu Tomáše Pomikálka, naopak naši hráči jen velmi těžko hledali cestu do koše, a tak svítilo v poločase na tabuli skóre 23:32. Dění na palubovce „rozpumpovalo“ diváky ještě víc, domácí Cory Abercrombie vzal všechno na sebe a začal Válečníkům zatápět. Hlavně díky jeho bodům se začal náskok Děčína vytrácet a po 30 minutách byl rozdíl ve skóre pouhý bod, 46:47.

V úvodu 4. dějství jsme pokračovali v náporu a zaslouženě  šli do vedení, ale Děčínští vždy našli odpověď na náš koš v podobě těžké střely nebo trojky. Necelé dvě minuty do konce byl stav vyrovnaný 66:66. Po trojku Houšky ještě odpověděl domácí Abercrombie, bohužel po ubráněném útoku hostů jsme si nedokázali pohlídat obranný doskok a Pomikálek vrací hostům tříbodové vedení. Do konce zbývalo pak 17 vteřin, když Láďa Pecka snižuje na rozdíl jediného bodu. Pak nám ovšem dlouho trvalo, než jsme zastavili čas a donutili Děčínské k trestným hodům. Když už se nám to konečně podařilo, hostující Vyoral se nemýlil a Děčín vede o 3 body. My máme posledních pár vteřin na útok, míč se dostává do rukou Abercrombieho, který sice stihne vystřelit, ale jeho střela nenajde cíl. Děčín tak vyválčil vítězství 73:70.

SLUNETA Ústí nad Labem - BK ARMEX Děčín 70:73 (10:13 23:32 46:47)

Body domácí: Abercrombie 18, Glover 13, Smith 12, Pecka 10, Šteffel a Igrutinovič po 6, Jefferson 5
Body hosté: Pomikálek 21, Houška P. 16, Kroutil 10, Houška J. 7, Ježek 6, Vyoral, Šiška a Landa, všichni po 4, Bažant 1
Trojky: 17/5 – 25/10
Trestné hody: 13/9 – 12/9
Doskoky: 37 - 38
Osobní chyby: 16 - 17