Do série o play-off vstupujeme vítězně.

​​​​​​​V rychlém sledu po nadstavbě startovalo rychle předkolo play-off, hrané na 2 vítězné zápasy. SLUNETA v prvním utkání hostila Kolín.

Vstup do utkání byl bodově chudý a hosté rychle vedli 0:4, ale pak Filip Šmíd 5 body otočil skóre. Naši hráči pak dokázali dobře využít toho, že soupeř zdvojoval Pavla Houšku pod košem a nacházel volné střelce a bylo z toho vedení 17:8. Po oddechovém čase hostujícího Beneše přišla série Kolína na 17:15 a Tonda Pištěcký také musel vybrat jeden oddechový čas. První čtvrtina skončila výsledkem 18:17. Poněkud nervózní hra pokračovala i ve druhé čtvrtině, ale pak dvěma trojkami v řadě zavelel k bodovému úprku Dalibor Fait a do poločasu se podařilo odskočit na 44:33.

Po přestávce hosté pokračovali v uvolněné hře a dokázali zůstat ve hře. Naši hráči si nedokázali vybudovat větší náskok. Oba celky se potýkaly s nízkým procentem střelby, a tak nepadalo příliš bodů. Stav po třech čtvrtinách byl 63:55. V úvodu posledního dějství se Medvědi dostali na dostřel až na 4 body (65:61), ale Láďa Pecka s Filipem Šmídem vrátili SLUNETĚ dvouciferné vedení 73:61. Zbytek zápasu naši hráči už udrželi vedení ……. SLUNETA tak vede 1:0 na zápasy a v neděli ji čeká v Kolíně odveta.

SLUNETA Ústí nad Labem - GEOSAN Kolín 84:76 (18:17 44:33 63:55)

Body domácí: Šotnar 17, Pecka 15, Fait a Svejcar po 11, Wisseh 9, Houška a Šmíd po 7, Šteffel 4, Martin 3
Body hosté: Walton 19, Thompson 17, Purifoy 14, Novotný 8, Bratčenkov, Machač a Dlugoš všichni po 6
Trojky: 42/13 – 28/7
Trestné hody: 20/17 – 20/17
Doskoky: 58 - 37
Osobní chyby: 20 - 20