Domácí neporazitelnost trvá

SLUNETA ovládla i čtvrté domácí utkání, a tak naše domácí neporazitelnost trvá. Trenér Pištěcký se bohužel musel obejít bez zraněného Šotnara s Igrutinovičem, ale za to už dorazil jejich „zástupce“ Jefferson, který má právě alternovat na pozici 1 či 2.

Vítězství se nerodilo lehce, hosté přijeli s odhodláním odčinit svůj špatný vstup do sezóny a naopak naši borci se chtěli před početnou návštěvou ukázat. A tak není divu, že první čtvrtina skončila 26:22. Ve druhé desetiminutovce se už ale rozjel „slunetastroj“ na plné obrátky, naši hráči začali lépe bránit a na útočné polovině pokračovali v dobré týmové hře, která nesla ovoce. Poločas 52:36.

Ani poločasová přestávka nezměnila nic na vývoji zápasu, naši hráči se bavili basketbalem a divákům nabídli nejednu pěknou akci, naše „star“ Láďa Pecka jakoby chtěl potvrdit podpis nové smlouvy dobrý výkonem a byl opět hodně vidět, k double-doublu mu chyběl jediný doskok (24 bodů, 9 doskoků). Před koncem třetí čtvrtiny byl rozdíl už dvacetibodový, 73:53. Ale ani to nezlomilo hosty a ti začali bojovat. Přitvrdili v obraně, naši hráči si nevěděli rady s tlakem soupeře a náš náskok se začal rozplývat. Během posledního dějství vymazali Lions téměř veškerý náš náskok (88:81), ale naštěstí poslední minuta a půl už zase patřila SLUNETĚ, poslední minutu a půl jsme vyhráli 10:3 a bylo rozhodnuto. Konečný stav 98:84.

Karel Forejt (trenér hosté):
„Gratuluju domácím k zaslouženému vítězství, my jsme bohužel nesplnili s čím jsme sem jeli, chtěli jsme lépe bránit vymezené území, být tam důrazní, agresivní, to se nám nepodařilo. Důkazem toho je obdržených 58 bodů z vymezeného území,  to je  příliš mnoho. Když se podíváme na konečné skóre, s 98 obdrženými body v Ústí nemáme šanci na lepší výsledek, prostě nelze. Předpoklad, že v Ústí dáme přes 100 bodů, se blíží nule. Škoda toho, že nejsme schopni v některých úsecích. Trošku déle udržet koncentraci v obraně a nedovolit soupeři skórovat  3 nebo 4 útoky v řadě, nejsme schopni toto ustát a potom nás hrozně sráží stupidní ztráty, tam naroste náskok na 16 bodů a ve druhé půli jsme už neměli na to to otočit.“

Antonín Pištěcký (trenér domácí):
„Děkuji za gratulaci. Jsem rád za výhru, nechci být zase moc negativní, samozřejmě vyhráli jsme, super, nějakým způsobem jsme splnili to, co jsme si předsevzali, hlavně teda co se týče toho vítězství. Nicméně v prvních 3 čtvrtinách jsou tam vždycky pasáže, jedna dvě minuty, kdy jsme schopní vyrobit neuvěřitelné hrubky, ať už v útoku úplně laciné ztráty anebo v obraně, kdy špatně rotujeme a střídáme to naprosto skvělýma momentama, což mě hrozně vadí. Nejsme prostě schopni urdžet to, co jsme schopni předvádět v obraně a útoku po celý zápas. A poslední věc: posledních pět minut zápasu by se takhle zkušeným borcům neměl stávat, my jsme prohráli posledních pět minut odhadem 20 ku 10, to je prostě šílené. Soupeř už neměl jinou šanci, než na nás vlítnou a zkusit trojkovou střelbu, a přitvrdit v obraně, zdvojovat pick and roll a my jsme v tomhle moc naivní a už je to několikátý zápas, kdy si nejsme schopni poradit s takovouto situací. Výsledkem toho je, že já chci nechat zahrát mladý kluky z lavičky, a ti kluci se tam pak 15 minut rozcvičují a já nemám možnost je tam dát, protože se do poslední minuty strachujeme o to jestli to nebude o nějaký lucky střele v poslední vteřině.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Lions J. Hradec 98:84 (26:22 52:36 73:56)
Body domácí: Pecka 24, Abercrombie 19, Glover 15, Šmíd a Smith po 11, Bosák 8, Votroubek 5, Jefferson 3, Šteffel 2
Body hosté: Canty 25, Brooks 24, Lipkins 13, Stegbauer 9, Šustek 8, Tawiah 3, Šoula 2
Trojky: 9/5 – 29/10
Trestné hody: 17/13 – 15/8
Doskoky: 38 – 31
Osobní chyby: 15 – 14