Drama pro Gliwice

Druhé kolo Alpe Adria Cupu přivedlo na sever Čech polské Gliwice. Náš soupeř porazil slovinský Šenčur podobným výsledkem jako my, takže se dala očekávat vyrovnaná bitva – a také byla. I když úvod zápasu tomu moc nenahrával, poněvadž naši borci měli vstup do zápasu jako z říše snů – 4 trojky v řadě a skóre bylo najednou 12:2.

Hosté se rychle vzpamatovali a dokázali se vrátit do zápasu a nepustili nás do velkého trháku. Nátlaková obrana nás často nutila ke ztrátám, kterých jsme za celý zápas nasbírali 16! Do poločasu se skóre vyrovnalo na 40:41. Do druhé půle soupeř vstoupil se zónovým presem a ztráty na naší straně se kupily a Gliwice získávaly náskok. Po třech čtvrtinách už vedly 51:58.

Začátek posledního dějství byl taky v režii hostů, ale naši borci se zmátořili a trojkovou kanonádou dokázali smazat náskok soupeře a zdramatizovat zápas. V závěru Gliwice možná trochu doplatily na agresivní obranu, když se jim několik hráčů dostalo do problémů s fauly nebo dokonce vyfaulovalo. Z našeho týmu se ze hřiště poroučel předčasně Láďa Pecka, také pro 5 faulů. Zápas vrcholil 18 vteřin před koncem, Spencer Svejcar proměňuje svůj drzý nájezd na 76:75, po té, co se nám podaří ubránit útok Gliwic však přijde ztráta v nejméně vhodnou dobu, což by ještě nebyla pohroma, pokud by ovšem hosté nedali koš s faulem. Po proměněné šestce už nám zbývá jen 18 vteřin, ale naše střely cíl nenašly, a tak si vítězství odváží soupeř do Polska. Tonda Pištěcký byl na tiskové konferenci nezvykle stručný, není divu, když jsme soupeři doslova věnovali vítězství našimi ztrátami. Spravit chuť si mohou naši hráči už v neděli, kdy budeme hostit Kolín.

SLUNETA Ústí nad Labem – GTK Gliwice 76:78 (23:17, 40:41, 51:58)
SLUNETA: Pecka 17, Houška, Stevanovic a Šotnar všichni 15, Svejcar 12, Wisseh 2
Gliwice: Radwanski 18,  Mack 17,  Piechowicz 10, Slupinski 9, Dawkins 7, Kurbas 6, Kiwilsza 4, LaChance3, Dodd a Robak po 2

Trojky: 27/10 – 19/4
Trestné hody: 20/14 – 18/18
Osobní chyby: 19 - 25