Drama se šťastným koncem pro Levice

Druhý domácí zápas v rámci HAAC zavedl na naši palubovku jeden z nejlepších celků slovenské ligy Levické Patrioty. Věděli jsme, že soupeř hraje rychle dopředu a má výbornou obranu, a dle toho také vypadal úvod utkání. Oba týmy byly sice schopny vypracovat si otevřené pozice, ale ani jeden soupeř je neproměňoval, a tak skóre narůstalo velmi pomalu. Při urputných obranách a nízkém procentu střelby obou celků není divu, že poločas skončil 36:34.

Rozhodující část hry přišla ve třetí desetiminutovce, kdy soupeř zlepšil střelbu a odskočil na dvouciferný náskok. Naši hráči se stále tlačili do zakončení, ale chyběla jistější ruka v koncovce. Stav po třiceti odehraných minutách byl 49:58.

V posledním úseku nezbývalo než vrhnout vše do útoku a trio Wolfram, Robinson a Svejcar zařídilo bodovou sérii 12:4 a vrátilo SLUNETĚ vedení. Ovšem hostující Djuric vzápětí trefuje trojku a vyrovnává na 69:69 a do konce zbývá něco málo přes minutu.   Bohužel koncovku jsme nezvládli a i přes aktivní útočení na koš jsme si vždy vybrali špatnou variantu a buď neskórovali, nebo hůř, přišli o míč a soupeř to na druhé straně hřiště potrestal. Levice si tak odvážejí zasloužené vítězství.

SLUNETA Ústí nad Labem – Basketbal Levice 69:72 (17:17, 36:34, 49:58)

SLUNETA: Pecka 16, Robinson 14, Singletary 11, Wolfram 9, Treadwell 7, Svejcar 6, Steffel a Votroubek po 3
Levice: Bojanovsky 14, Krajcovic 12, Kurbas 10, Djuric 9, Sims 8,  Smith 7, Ziak a Vasl po 6
Trojky: 21/5 – 22/7
Trestné hody: 15/8 – 10/5
Doskoky: 36 – 41
Osobní chyby: 14 – 19