Druhé utkání také ovládl Nymburk

Ale určitě to nebylo tak výrazným rozdílem jako v prvním utkání. První čtvrtina střetnutí byla opět vyrovnaná a SLUNETA opět vedla, a to hlavně díky zásluhou Coryho Abercrombieho, který zaznamenal prvních 5 bodů svého týmu. Domácím se v úvodu vůbec nedařila střelba a „nepadaly“ jim ani trestné hody, což hrálo do karet nám. Oproti úternímu utkání se v tomto zápase více bránilo a útoky se prosazovaly jen těžko. Naši hráči chytře zastavovali soupeře fauly a posílali ho na čáru trestného hodu a zásluhou jim byl poločasový výsledek 38:29.

Do druhé půle vstoupil Nymburk s výrazně tvrdší obranou a než jsme se přizpůsobili, odskočil nám soupeř na dvouciferný rozdíl, který pak po zbytek zápasu jenom navyšoval, lví podíl na tom měl domácí Lawrence, který skóroval, asistoval, doskakoval…prostě co bylo zrovna potřeba. Po 30 minutách vedli domácí už 63:41. Naši hráči sice bojovali, co jim síly stačily, ale proti širokému kádru domácích jsme neměli šanci a únava se musela projevit dříve nebo později a poslední čtvrtina už byla kompletně v režii našeho soupeře. Na únavu se však nebudeme vymlouvat, srovnáme-li první a druhé utkání, tak musíme konstatovat, že to druhé bylo povedenější z naší strany, a pokud naši hráči udrží formu i do domácích utkání hned po Velikonocích, mají se diváci v Ústí nač těšit.

Nymburk ČEZ Basketball Nymburk - SLUNETA Ústí nad Labem 86:59 (16:12 38:29 63:41)

Body domácí: Lawrence 17, Mc Elrath  15, Benda 10, Hruban a Allen po 9, Sant-Roos 7, Peterka a Holt po 6, Svoboda 5 a Welsch 2
Body hosté: Abercrombie 13, Thompson 10, Pecka 9, Smith a Šotnar po 7, Šmíd a Šteffel po 5, Votroubek 3
Trojky: 13/3 – 25/7
Trestné hody: 28/17 – 16/12
Doskoky: 51 - 36
Osobní chyby: 20 - 27