Je tu derby!

Na toto každý fanoušek basketbalu v severních Čechách čekal, nastal čas jedné z nejsledovanějších bitev na basketbalové scéně, do ústeckého SPORTCENTRA SLUNETA zavítají děčínští Válečníci. Legendární severočeské derby se opět odehraje před televizními kamerami, ale byla by opravdová škoda nechat si ujít jedinečnou atmosféru, která při zápasech SLUNETY s Děčínem panuje.

Válečníkům letos patří zatím 3. příčka s bilancí 7 výher a pouze 3 porážek. Skvadra trenéra Pavla Budínského zatím nenechává své fanoušky na pochybách, že bude chtít obhájit velmi dobré umístění z posledních dvou ročníků. Zatímco herní systém naší soutěže přešel do fáze, kdy se hraje jednou týdně, tak si management Děčína připravil pro své fanoušky dobrou zprávu, tou je, že se Válečníci zúčastní evropského poháru Sixt Alpe Adria Cup, ve kterém mohou poměřit síly s jinými evropskými kluby. Poslední zápas v rámci domácí soutěže odehrál Děčín o víkendu, kdy ve své hale přivítal Pardubice, které jsou momentálně na druhém místě. Válečníci tuto bitvu zvládli a vyhráli v poměru 79:73 a nenechali si tak Beksu v tabulce odskočit.

Naopak SLUNETA ve značně oslabené sestavě nestačila na Folimance na domácí Vysokoškoláky. Byť v oslabené sestavě, chtěl Tonda Pištěcký na USK uspět, jenomže to by nás nesměla postihnout střelecká nemohoucnost v druhé půli, do zápasu zasáhlo nakonec 9 hráčů, ale značnou minutáž měla jenom sedmice hráčů a na dvouciferný počet bodů se dostali pouze 2! Ale ani dvouciferní střelci Glover s Peckou nedokázali odvrátit porážku.

Vzájemná historie derby je plná nádherných zápasů, které bohužel zatím většinou vyhrává náš soupeř, ovšem v posledních třech ročnících NBL se SLUNETĚ podařilo Válečníky přehrát a zvítězit, takže časy se mění a doufejme, že to naši borci potvrdí i v tomto zápase.

Otazník visí stále nad startem exděčínského Pavla Bosáka, který si léči zraněný kotník, a stejné zranění postihlo i Luku Igrutinoviče. Rekonvalescence u obou hráčů probíhá velmi rychle a oba by měli být připraveni do zápasu zasáhnout. Chybět tak bude „pouze“ Michal Šotnar, který je po operaci kotníku.

Antonín Pištěcký:
„V pondělí v televizní dohrávce 11. kola přivítáme na domácí palubovce tradičního rivala z Děčína, finalistu KNBL posledních dvou sezón. K soupeři a jeho kvalitě se asi nemá cenu příliš rozepisovat. Tým opírající se léta o agresivní obranu, rychlý protiútok a řadu hráčů schopných se prosadit na útočné polovině. Věřím, že po facce, kterou nám v posledním zápase uštědřil USK, se dáme jako tým dohromady a s agresivitou soupeře se vyrovnáme značně lépe, nežli v předešlém zápase. Stejně tak v útoku bychom měli být o dost chytřejší a především produktivnější. Pouze toto je cesta k úspěchu.“

Stanislav Votroubek:
„Po prohře na USK kde jsme nezvládli druhý poločas, nás čeká další těžký zápas a to derby s Děčínem, kde se budeme před zaplněnou halou snažit podat náš standartní výkon na obou polovinách hřiště a rivala z Děčína porazit a vrátit se na vítěznou vlnu.“