Kolín rozhodl ve druhé čtvrtině.

S očekáváním velké bitvy odjížděla SLUNETA do Kolína, trenér Pištěcký před zápasem upozorňoval na sílu Kolína, který dokázal nedávno doma potrápit mistra a nebyl daleko od překvapení. Hlavní úkol pro toto utkání byl jednoduchý, soustředit se na obranu a nenechat Kolínské rozjet, protože pak už se budou jen těžko zastavovat.

První čtvrtina byla však úplným opakem, domácí hráči na nás vlétli a začali rychle diktovat tempo hry, my jsme se však chtěli soupeři vyrovnat a úvod zápasu připomínal přestřelku na divokém západě. Bohužel našim hráčům došel brzy střelný prach a Kolín se utrhl na 25:18. Ve druhé desetiminutovce se stalo přesně to, co jsme nechtěli, Medvědi se dostali do tempa a začali zvyšovat svůj náskok, který se zastavil na poločasovém výsledku 51:34.

V druhé půli jsme už začali lépe bránit a nepouštěli domácí k tolika košům, ale bohužel se nám nepodařilo odmazat téměř nic z bodového náskoku Kolína. Medvědi, vedeni hlavně duem Bakič a Skinner, si své vedení hlídali a po třech čtvrtinách svítilo na tabuli skóre 68:50. Naši hráči se probudili až v posledním dějství, které sice vyhráli dílčím výsledkem 25:20, ale vzhledem k velkému náskoku Kolína to bohužel na vítězství nestačilo.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 88:75 (25:18 51:34 68:50)

Body domácí: Bakić 24, Skinner 18, Kerr 17, Dixon 9, Hunt 8, Vocetka a Machač po 6
Body hosté: Pecka a Smith po 15, Thompson 13, Abercrombie 12, Šmíd 9, Šteffel 4, Bosák 3, Votroubek a Igrutinovič 2
Trojky: 18/5 – 21/6
Trestné hody: 21/17 – 8/5
Doskoky: 26 - 35
Osobní chyby: 13 - 18