Kolín vyrovnává sérii

V druhém utkání série o play-off mohla SLUNETA rozhodnout o svém postupu do vyřazovacích bojů. Poté, co v pátečním utkání nakonec zdolala Kolín, zajížděla v neděli na palubovku Medvědů, kteří neměli co ztratit.

Už od začátku utkání byla vidět snaha o rychlejší hru, velice dobře se nám dařil rychlý přechod do útoku.  A vyplatilo se, rychle jsme vedli 8:19. Domácí těžili hlavně ze hry cizinců, i tak ale skončila první čtvrtina 16:22 v náš prospěch.

V druhém dějství domácí přidali na intenzitě a taženi hlavně Waltonem dokázali náskok snížit až na 26:27. A když se z dálky začal trefovat Thompson, šli Medvědi dokonce do vedení 34:32 a zákonitě musel přijít oddechový čas Tondy Pištěckého. Jenomže ani ten nepomohl a Kolín si s chutí a přesností zastřílel a uzavřel tak poločasové skóre na 43:34.

Ve třetím dějství se toho moc na herním projevu obou soupeřů nezměnilo, domácí, nabuzeni závěrem první půle, pokračovali v bezstarostné hře a drželi si po většinu času dvouciferný náskok. A tak byl stav po 30 minutách 59:47.

Medvědi vstoupili do zápasu se stejnou taktikou jako v prvním zápase, tedy zdvojovat podkošové hráče, a spoléhat na to, že se následně naši střelci netrefí – a vyšlo to – naši hráči opravdu neměli střelecký den a i v poslední čtvrtině tahali za kratší konec. Navíc nedokázali zastavit domácího Waltona, jenž si v útoku dělal, co chtěl a dovedl svůj tým k vítězství 80:70.

Série je tak vyrovnaná a o postupujícím do play-off rozhodne až třetí zápas, které sehrajeme na domácí palubovce, v úterý, 16. 4. 2019 od 18.00 hod.

Geosan Kolín – SLUNETA Ústí nad Labem 80:70 (16:22, 43:34, 59:47)

Body domácí: Walton 30, Thompson 18, Purifoy 11, Novotný 10, Machač 6, Bratčenkov 5
Body hosté: Houška 16, Šotnar 15, Pecka 13, Svejcar 11, Wisseh 8, Martin 4, Šteffel 2, Šmíd 1
Trojky: 23/6 – 31/8
Trestné hody: 23/14 – 14/8
Doskoky: 40 - 43
Osobní chyby: 17 - 21