Konečně domácí výhra!

Hodně důležitou a potřebnou výhru si SLUNETA připsala v sedmém kole naší nejvyšší basketbalové soutěže. Ve svém sportcentru hostila nováčka soutěže Královské Sokoly.

Vstup do zápasu měli lepší hosté, kteří začali střílet s vysokým procentem úspěšnosti a hodně bylo vidět duo Jiříček se Sedmákem. Než se naši hráči rozkoukali, bylo to 9:19. Pak ale ze svěřenců Tondy Pištěckého spadla nervozita a prolomili střeleckou smůlu a do konce první čtvrtiny se na Sokoly dotáhli. Stav po prvních deseti minutách 19:19. Ve druhé čtvrtině se obraz hry příliš nezměnil, hosté hráli ve velké pohodě a dávali i hodně těžké střely, naopak domácí borci, kteří se na každý koš nadřeli. Ale ani jeden soupeř se bodově neodpoutal, takže do šaten se šlo za stavu 41:43.

Po přestávce se však karta obrátila, naši vlétli do druhého poločasu jako vítr a šňůrou 9:0 zaskočili soupeře a jeho procento střelby šlo rapidně dolu. I tak se však dokázali dotáhnout na skóre po 3 čtvrtinách 58:56. Rozhodující náskok se zrodil až v posledních minutách zápasu, za stavu 62:60 se za tři body trefuje Šmíd a zanedlouho ho následuje i Pavel Houška a navyšuje už na 68:62. Po krátké bodové odmlce obou týmů skóruje opět SLUNETA, tentokrát z rukou Ládi Pecky, hostující Canda ještě kontruje košem za dva body, ale na dvě slepené trojky Šotnara a Šmída už soupeř odpověď nenašel a SLUNETA si tak připisuje veledůležité vítězství 77:76.

Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit a pomohli vytvořit skvělou atmosféru.

Trenér hostů Peterka:
"Gratuluji domácímu celku k vítězství, na nějž se ale pořádně nadřeli. Mě dost mrzí, že jsme nakonec utkání nezvládli. Jako klíčové bych viděl dvě pasáže. První byla na začátku třetí čtvrtiny, kdy jsme asi čtyři minuty nedokázali dát koš a domácí se chytli, druhá pak ve čtvrté čtvrtině, kdy nám Ústí odskočilo na šest bodů a rázem ho byla plná palubovka a výhru už si pohlídali, ač se nerodila lehce. Mám smíšené pocity, protože jsme konečně snížili počet ztrát ze 17 na 6, soupeře jsme udrželi na 77 bodech, ale bohužel jsme měli katastrofální střelbu z hranice tří bodů i přesto, že první půle byla fantastická. Podle mě jsme mohli zápas zdramatizovat ještě víc, Ústí v závěru prokázalo větší zkušenost a zápas si pohlídalo."

Trenér domácích Pištěcký:
"My jsme do zápasu, ač se to někomu může někomu zdát překvapivé, nevstoupili špatně, protože Hradec proměňoval spoustu těžkých střel z odskoku, s klaksonem a podobně, naopak nám se nedařilo trefovat otevřené pokusy. Na to se nabalila druhá čtvrtina, kdy jsme si příliš nevěřili, Hradečtí dobře přebírali clony a pro nás první půle nebyla vůbec ideální. Při pohledu na výsledek se dá říct, že jsme ve druhé půli kvalitněji bránili, nicméně Hradec měl dost otevřených střel, které ale netrefil. Není to teda ani tak zásluhou zlepšené obrany, jako neúspěšné střelby hostů. My jsme sice rádi za výhru, můžeme si říct, že jsme Hradec udrželi na 67 bodech, ale kdo zápas viděl tak ví, že nás čeká ještě spousta práce."

Dušan Pandula (hosté):
"Myslím, že to byl vyrovnaný zápas, kde jsme párkrát měli zkrat v obraně, kdy jsme měli přebrat hráče a nepřebrali, ve druhé půli jsme také netrefili několik střel. Podle mě to byl dobrý zápas, diváci si to užili. My se musíme odrazit od toho, že jsme nedostali 100 bodů, jako je náš průměr, a můžeme se dále zlepšovat."

David Šteffel:
"Byla to hodně upracovaná výhra, cítili jsme velkou nervozitu. Nepovedly se nám poslední dva duely, které jsme prohráli v koncovce, podle mě byla klíčová naše obrana ve druhé půli."

SLUNETA Ústí nad Labem - Královští Sokoli 77:67 (19:19 41:43 58:56)

Body domácí: Houška 20, Pecka 15, Wallace 11, Šotnar 10, Šmíd 8, Svejcar 7, Wisseh 5, Stevanovic 1
Body hosté: Canda 13, Rikalo 12, Sedmák 11, Pandula a Jiříček po 10, Peterka 5, Kolář 4, Andres 2
Trojky: 30/10 – 36/9
Trestné hody: 12/9 – 2/2
Doskoky: 44 - 40
Osobní chyby: 13 - 18