Medvědy jsme rozstříleli

Ve středu vyrážela SLUNETA opět k venkovnímu utkání, a zatímco v sobotu jela do Nymburka, tak tentokrát jen o trochu dále podél Labe – do Kolína.

Do utkání už mohly zasáhnout nové tváře obou týmů, kolínské Medvědy posílil před zápasem Devin Thomas, ústecký dres měl na sobě Brandon Alston.

Kolín je pověstný tím, že neváhá s jakoukoli střelou a jakmile mají hráči sebemenší prostor, střílí. V tomto duchu se nesla také první půle, domácí začali v útoku hodně aktivně a Ústí tahalo celou dobu za kratší konec. Po první čtvrtině vedli domácí 23:20.

Druhá desetiminutovka začala ve stejném stylu jako ta první, přestřelka jak u Verdunu, první náznak k úniku měla ale SLUNETA, když krátkou bodovou šňůrou odskočila na 34:42. Zákonitě musel následovat time-out domácích, pak se taktovky chopil domácí playmaker Čiž a vrátil svůj tým do hry, když hlavně díky jeho bodům skončil poločas 44:46.

Nevíme sice co bylo řečeno o poločasové přestávce nebo jakou kouzelnou vodu podal svým svěřencům Honza Šotnar, ale co přišlo ve druhé půli čekal asi málokdo. Nejprve pokračovala přestřelka jako v první půli, ale pak se o slovo velmi důrazně přihlásil Lamb Autrey, který v prvním poločase neměl přesnou mušku. Lamb si asi řekl, že si vynahradí 0 bodů v první půli a rozstřílí domácí v druhé půli, a když se k němu přidali i ostatní hráči, přišla střelecká exploze SLUNETY ve druhé půli. Najednou bylo ústeckých hráčů plné hřiště a jak to tak bývá, když se dařilo v útoku, lépe se brání. Domácí Číž s Rožánkem sice dělali, co mohli, ale dnes neměli při střelecké potenci ústeckých borců šanci.

Díky výhře 84:104 si SLUNETA polepšila v tabulce a posunula se na sedmou příčku s padesátiprocentní bilancí 3-3. Výhra venku je hodně cenná, ale nyní je potřeba ji také potvrdit domácím vítězstvím, borci se totiž představí konečně doma, a to už tuto neděli proti Olomoucku.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 84:104 (23:20 44:46 65:80)
Body domácí: Petráš 18, Číž 14, Rožánek 13, Mareš a Jelínek po 12, Lošonský 7,  Novotný 6, Křivánek 2
Body hosté: Autrey 23, Johnson a Svejcar po 19, Pecka 12, Jones 11, Fait 10, Alston 6, Karlovský 4
Trojky: 26/11 – 20/8
Trestné hody: 12/7 – 14/12
Doskoky: 31 - 35
Osobní chyby:15 - 15