Mistr rozhodl ve druhé půli.

Velice jednoznačný průběh měl zápas šestého kola KNBL mezi domácím Nymburkem a hostující SLUNETOU. Mistr potvrdil svou neotřesitelnou nadvládu v domácí soutěži a zvítězil jednoznačným výsledkem 100:63. Nejzajímavější částí zápasu byl bezpochyby první poločas, ve kterém se sice domácí ujali rychlého vedení, ale SLUNETA se houževnatým výkonem dokázala vrátit do zápasu a držela s favoritem krok. Ve hře nás drželo velmi dobré procento střelby ze střední a dlouhé vzdálenosti. Nymburští praktikovali velmi těsnou obranu a naši hráči se jen těžko uvolňovali do střeleckých pozic, ale i tak jsme byli o poločase ve hře, stav 48:37.

Domácí definitivně rozhodli v úvodu druhé půle, kdy sérií 8:0 odskočili na 50:37 a ještě více utáhli šrouby v obraně a jejich náskok se stále zvyšoval, naši hráči měli problémy s těsnou obranou soupeře a nejednou se dostávali do problémů se zakončením během 24 vteřin. Po třetí čtvrtině bylo rozhodnuto, stav 73:47. V posledním dějství jsme se pokusili alespoň o korigování výsledku, ale bohužel díky pokažené koncovce Nymburští dokázali ještě potěšit své fanoušky a těsně před závěrečnou sirénou dokázali dát stovku.

Naši hráči nyní mají dostatek času na regeneraci a na přípravu na další zápas, ve kterém přivítáme na domácí palubovce Ostravu.

ČEZ Basketball Nymburk-SLUNETA Ústí nad Labem 100:63 (26:19 48:37 73:47)

Body domácí: Hruban 20, Allen 19, Sant-Roos, 12, Peterka 11, Meier 8, Lawrence a Ibekwe po 6, Kříž 5, Benda a Welsch po 4, Pumprla 3, Svoboda 2
Body hosté: Smith 16, Pecka 12, Abercrombie 7, Votroubek, Igrutinovic, Šmíd a Glover všichni po 5, Šteffel 4, Bosák a Zach po 2
Trojky: 16/8 – 13/2
Trestné hody: 16/12 – 8/3
Doskoky: 24 – 34
Osobní chyby:14 - 16