Nadstavbu zakončujeme prohrou v Brně

V posledním kole nadstavby zajížděla SLUNETA do Brna, karty byly rozdány jasně, zatímco domácí mají jasné 2. místo a jejich soupeř vzejde z předkola play-off, SLUNETA už soupeře do čtvrtfinále zná (Pardubice), ale nevěděla, jestli bude vyřazovací boje začínat venku nebo na domácí palubovce. V případě výhry v Brně a zaváhání Pardubic na domácí palubovce s Nymburkem by se totiž Ústí posunulo na 4. příčku, která znamená výhodu domácího prostředí do čtvrtfinále.

Ale před tím museli svěřenci Honzy Šotnara zvládnout utkání pod Špilberkem. Jenomže začátek zápasu nezastihl Ústecké v dobré formě, chladný začátek, rychlá a účelná hra domácích znamenali rychlé vedení domácích, kterým dokonce chyběla nejedna opora ze základní rotace. Na konci první čtvrtiny snížila SLUNETA na 25:17.
Brno často střídalo zónovou a osobní obranu, což ze začátku dělalo problémy Ústeckým, ale ve druhém dějství se konečně trochu herně srovnali a už nedovolovali domácím tolik rychlých protiútoků a jednoduchých košů jako v první desetiminutovce. Jenomže stále je limitovalo špatné procento střelby z pole i čáry trestných hodů, a tak si domácí odnesli do šatny poločasové vedení 44:35.

Druhá půle začala ze strany hostů snížením na rozdíl 5 bodů, ale domácí se rychle vrátili ke své efektivní hře a vzali si zpět dvouciferný náskok. SLUNETA se stále trápila střelecky, a tak to na sebe vzal hlavně Tony Hicks, který si agresivními nájezdy chodil často pro fauly. Bohužel to na víc, než snížení na 64:53 nestačilo.
Svěřenci Honzy Šotnara ale nesložili zbraně, a i když se nemohli spolehnout na střelecky trápícího se Svejcara, bojovali s ubíhajícím časem nenápadně odkrojovali z náskoku soupeře a povedlo se jim dokonale zdramatizovat koncovku, v ní dává Láďa Pecka koš s faulem a trestným hodem snižuje už na rozdíl pouhého bodu (80:79), ale do konce základní hrací doby zbývá pouze 20 vteřin, a tak musí hosté faulovat, na čáru jde za domácí Puršl, trefuje pouze jednou. Po oddechovém čase má SLUNETA rozhodující ofenzivu, ale tvrdá obrana domácích odolala a Brno slaví výhru.

Znamená to tedy, že SLUNETA bude čtvrtfinálovou sérii zahajovat v pardubické hale.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 81:79 (25:17 44:35 64:53)
Body domácí: Chatman 22, Puršl a Bálint po 16, Svoboda 11, Křivánek 7, Dáňa 5, Nečas a Kárník po 2
Body hosté: Hicks 23, Martin a Svejcar po 17, Pecka 12, Johnson 4, Nábělek 3, Heinzl 2, Karlovský 1
Trojky: 20/6 – 24/6
Trestné hody: 21/13 – 28/17
Doskoky: 52 - 46
Osobní chyby: 22 - 19