Náhrada za Wolframa

Vedení SLUNETY se konečně podařilo sehnat náhradu za Wolframa, novou tváří v našem dresu je Christopher Davenport.

V druhém dějství jsme dokázali zabrat a několikrát se bodově přiblížit hostům, ale ti vždy, když bylo potřeba, proměnili trojku nebo koš s faulem a nepřipustili žádné dramatické snížení. I tak to bylo dvě minuty před koncem poločasu o 3 body (33:36), ale pak zase udeřila Beksa, a to hlavně rukou nové posily Benjamina a poločasový výsledek byl zase s větším rozdílem 36:47. Další nepříjemnou zprávou bylo zranění Filipa Šmída a ten v obraně hodně chyběl.

V úvodu druhé půle si hosté přidali na rozdílu a odskočili až na dvacetibodový rozdíl. I tak se oslabená skupina pod vedením Tondy Pištěckého nevzdala a bojovala. A i když to dnes na výhru nebylo, musí se hráčům nechat, že bojovaly a nedali svou kůži zadarmo. Pardubice dnes držely více jak 50% zpoza tříbodového oblouku a na takovou kanonádu jsme prostě dnes nenašli recept.

Level Sanders:
„Bylo to takové utkání, u kterého nevíte, co od soupeře čekat. Věděli jsme, že mají dobře poskládaný tým, dobře koučovaný, takže náš fokus byl na to, abychom zde předvedli naši hru a hráli agresivně. Říkal jsem klukům, že klíčem k vítězství bude doskok, v první čtvrtině jsme neměli ani jeden útočný doskok, oproti 3 domácím. Proměnili jsme hodně trojek, ale ani tak se Ústí nevzdalo, bylo to první utkání sezóny a čeká nás ještě hodně práce. Musíme si udržet ten „mindset“ že chceme a musíme pracovat a být připraveni na zápasy, které nás čekají. Děkuji týmu za skvělý výkon.“

Antonín Pištěcký:
„Gratuluji soupeři, jak už Level říkal, není to jednoduché se na začátku připravovat na ty zápasy. My se známe s Levelem už 3 roky jako trenéři a věděli jsme, že se soupeř bude chtít opřít o tu fyzickou převahu, hlavně na útočném doskoku. Na tom jsme postavili nějakou taktiku, ale bohužel to šílené procento střelby, které soupeř předvedl z dlouhé vzdálenosti, nás donutilo trošku něco změnit, ale i tak si soupeř držel dobré procento střelby. My jsme museli otevřít ten vnitřní prostor a museli jsme zariskovat a Pardubice to zvládly. My jsme se dvakrát nebo třikrát v zápase přiblížili na nějaké „hratelné“ skóre, ale tam to vždycky dokázaly Pardubice zvládnout. I přesto, že jsme dnes v prvním domácím zápase prohráli o 17 bodů, tak bych chtěl klukům poděkovat za tu energii, kterou do toho zápasu dali, pokud budeme takhle pokračovat, tak máme na čem stavět.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK JIP Pardubice 79:96 (10:21 36:47 62:74)
Body domácí: Houška 21, Pecka a Svejcar po 12, Wisseh a Šotnar po 8, Thompson 7, Šteffel 6, David 3, Šmíd 2
Body hosté: Benjamin 21, Jackson 18, Kohout 14, Nečas a Williams po 8, McGaughey a Půlpán po 7, Potoček 6, Švrdlík 4, Škranc 3
Trojky: 27/12 – 25/12
Trestné hody: 16/9 – 19/16
Doskoky: 30 - 46
Osobní chyby: 17 - 20