Národní finále U11

Předminulý víkend se uskutečnilo národní finále dívek v kategorii U11. Naše děvčata se na něj letos probojovala a pro všechny to byla první akce tohoto typu.

Turnaj se odehrál „za kopečky“ v Litoměřicích. Pro nás to byla velká výhoda. Na zápas jsme mohly dojíždět a spát tak doma ve svých postelích. Děkujeme Slunetě za zapůjčení dodávekJ.

Již před turnajem jsme věděly, že nás nečeká lehký turnaj. Ve skupině jsme narazily na silný Hradec Králové a Olomouc. Oba zápasy jsme prohrály, ve skupině jsme tedy skončily na třetím místě.

V sobotu po obědě nás čekalo severočeské derby proti domácím Litoměřicím. Liťák známe velmi dobře z kvalifikace, několikrát jsme se utkaly i během sezóny. Vyrovnaný zápas se odehrával ve skvělé atmosféře. I když jsme v poločase měly asi desetibodový náskok, zápas jsme bohužel opět nevyhrály. Tentokrát o jediný bod. Soupeř po poločase začal bojovat o každý míč, dotahoval bod po bodu. Závěr zápasu byl nervózní na obou stranách, v hale nebylo slyšet vlastního slova. Po zápase nás nejvíce mrzely jasné příležitosti, které jsme promarnily. Včetně trestných hodů v závěru utkání.

Poslední den turnaje byly naším soupeřem o 11. místo Žabiny Brno. Musely jsme si drobátko přivstat. Zápas se odehrál v hale na Kalichu již v 8,30. První půlka se nám vůbec nepovedla. Holky byly nervózní, opět jsme „zahodily“ neskutečné množství jasných košů. Po poločasové promluvě byly holky jako vyměněné a konečně začaly hrát „svůj basket“. Soupeř nám za druhou polovinu zápasu nedal ani bod! Holky si alespoň trošku napravily chuť a mohly jsme se těšit z první výhry na turnaji 31:15.

V odpoledních hodinách nás čekalo vyhlášení. Ještě předtím jsme stihly zmrzlinu, bazén a hlavně finálový zápas, kde se o zlato utkaly holky z HB basket Praha a sadské Vosy. Finále bylo vyrovnané, nakonec vyhrál HB basket. V zápase bylo vidět, že oba týmy jsou jinde než my. A to ve všech herních činnostech jednotlivce.

Děkujeme všem rodičům za pomoc při přesunech, za hlučný „kotel“, vyprání dresů, Mušce za asistenci na lavičce, focení a všechno, co pro holky dělá.

Bylo to fajn, snad si to za rok zopakujeme tentokrát již v kategorii U12.

A možná, že i ty medaile přivezeme!!! A jestli ne, tak jsme se zmýlili jako letos:D.