Neúspěšná premiéra

Téměř po půl roce ožilo SPORTCENTRUM SLUNETA opět basketbalem mužů. A i přes hygienická nařízení se poměrně slušně zaplnilo i hlediště. A na obou táborech bylo vidět, že jim basket chyběl, diváci fandili, hráči dávali do hry hodně energie. Výsledkem toho bylo, že se více útočilo než bránilo, SLUNETA začala velmi dobře a několika rychlými střelami se dostala do mírného vedení, ale pak se ukázala zkušenost hostí a jejich reprezentačního rozehrávače Šiřiny. Ten využil chyb v naší komunikaci v obraně a své volné střely proměnil. Ale SLUNETA také dobře útočila, a tak se skóre po prvních deseti minutách zastavilo na 22:32.

V druhém dějství začali svěřenci Tondy Pištěckého lépe bránit a dokázali smazat náskok soupeře, ale vždy, když se domácí dotáhli, vzal si míč hostující Šiřina a opět uklidnil svůj tým. Stejně tomu bylo i na začátku druhého poločasu, když ten první skončil 50:51, hosté po půli opět odskočili na 50:58. Ale domácí borci to nepoložili a snažili se dotáhnout a to se jim blížící se závěrečnou sirénou také povedlo. Diváci se dočkali pěkného dramatu. Nejprve Michal Šotnar třemi trojkami dotáhl SLUNETU na 84:86 a pak se hrála vyrovnaná partie, až zbývala jedna minuta do konce. Domácí Spencer Svejcar trefuje trojku a hala bouří, SLUNETA totiž vede 94:91. Za hosty odpovídá rychle Zbránek, rozdíl je pouhý bod pro domácí.

Za SLUNETU na sebe bere zodpovědnost Lamb Autrey, ale jeho střela se neujímá, time-out, ve kterém velezkušený trenér hostí Czudek nakreslil svým svěřencům akci, kterou zahráli perfektně a Jurečka, necelé dvě vteřiny před koncem, trefuje trojku. Samozřejmě přichází oddechový čas Tondy Pištěckého a poslední akce na střelu, míč se dostává k Daliborovi Faitovi, ale jeho střela nenachází cíl, a tak SLUNETA prohrává svůj první zápas rozdílem dvou bodů.

Napravit to může na palubovce  Pardubic už ve středu a příští neděli na domácí palubovce s Ostravou.

Jakub Šiřina:
"Ani mě moc nezajímá moje galapředstavení, podstatnější pro mě je, že na tabuli u nás svítí o dva body víc, než má Ústí, tedy že si po sedmihodinové cestě sem odvážíme výhru. V první čtvrtině jsem se chytil nějakými trojkami, kdy domácí v obraně špatně rotovali a já tam zůstal úplně sám, mohl jsem si ještě dribnout a padlo mi to tam. To mi vlilo do žil sebevědomí a myslím, že to nakoplo i celý tým. Mohli jsme s tím náskokem naložit i lépe, ale v závěru to bylo drama pro fanoušky a šťastná výhra pro nás."

Antonín Pištěcký (trenér domácích)
"Dnešní zápas rozhodla obrana, kdy jsme inkasovali 96 bodů, a X-faktor Opavy Jakub Šiřina. Ten byl dnes naprosto fantastický a zápas odtáhl na svých bedrech defacto sám. Nemyslím, že absence pivota byla dnes jedním z důvodů, proč jsme prohráli. Věřím, ale že nás Gligorie Rakočevič vhodně doplní, což bude hodně důležité. Během pondělka a úterka ho alespoň částečně zapracujeme do našich akcí a doufám, že na federaci stihneme vyřídit papíry, aby nám mohl pomoci už v Pardubicích, které mají silné podkošové hráče."

Petr Czudek:
„Dnes hodně vyrovnaný zápas, hodně útočný, my jsme zahráli dobře první čtvrtinu, tady v Ústí než se vzpamatujeme z cesty, tak soupeř vede o nějakých 10, 15 bodů. Tentokrát jsme vedli my, bohužel jsme vedení neudrželi a našimi hloupými ztrátami jsme nechali soupeře dotáhnout. Pak to bylo jako na houpačce, my jsme vsadili všechno na zónovou obranu, která nás dlouho držela. Škoda, že na konci třetí čtvrtky jsme nedali lehké koše z podkoše, tam jsme mohli odskočit na 11, 13 bodů, což by mohlo být klíčové, bohužel jsme to nedali, pak si vzal pod křídla Michal Šotnar, který dal 3 trojky a nastartoval k obratu, Svejcarova trojka nás málem pohřbila, ale jsem rád, že i když jsme hráli v té úzké rotaci, tak kluci nabrali sílu a zahráli akci, která vyšla, Lary dal trojku a my jsme jedině rádi za to vítězství, protože ta cesta bude hned jednodušší a máme první výhru a ta nálada se od toho bude na tréninku a v dalším zápase odvíjet.“

SLUNETA Ústí nad Labem-BK Opava 94:96 (22:32 50:51 69:76)
Body domácí: Svejcar 20, Šotnar 18, Autrey 14, Fait 12, Pecka 10, David 9, Karlovský 7, Hanes 4.
Body hosté: Šiřina 36, Zbránek a Jurečka po 15, Švandrlík a Gniadek po 9, Kvapil 8, Slavík 4
Trojky: 37/14 – 36/15
Trestné hody: 23/18 – 17/13
Doskoky: 42 – 36
Osobní chyby: 23 – 25