Nevydařený zápas na Slovensku

Ke třetímu utkání Alpe Adria Cupu zajížděla SLUNETA až do Tater, přesněji do Spišské Nové Vsi, aby se tam střetla s tamními Rytíři.

SLUNETA za sebou měla prohrané utkání Kooperativa NBL v Kolíně, ve kterém padla až v druhém prodloužení, a tak si chtěla napravit reputaci.

Do utkání rychlými pěti body v řadě vlétlo sice Ústí, ale pak převzali iniciativu agresivně bránící Rytíři a rychlou hrou si začali budovat vedení. Velmi jim k tomu dopomohla trojková střelba. Už po prvním dějství vedli domácí 24:16.

V druhé desetiminutovce Rytíři ještě více zatopili pod kotlem a jejich náskok se vyšplhal až na 37:22 a s hosty bylo zle, obzvláště, když neměli dobře seřízená mířidla. Budiž jim ke cti, že nehodili neseřízené flinty do žita a bojovali. Stále je to hodně úsilí snížit na poločasových 40:34.

Po přestávce ukázali také Pandy svou sílu a opět dobrým vstupem do druhé půle zahrozily, ale domácí celek si pomohl několika trojkami a rychlými protiútoky a vzal si dvouciferné vedení zpět 67:57.

V posledním utkání SLUNETA ještě zkusila vykřesat naději na výhru, ale herní identita opět sklouzla k až příliš individualistickému výkonu a domácí si s chutí došli pro zaslouženou výhru.

Pro Ústí to znamená propad o jednu příčku na 3. místo právě za Spišskou Novou Ves.

Nyní čeká svěřence Jana Šotnara po dlouhé době konečně domácí utkání, do Ústí přijede mistr z Opavy.

Spišskí Rytieri – SLUNETA 100:87 (24:16, 40:34, 67:57)
Rytieri: Smith 22, Kigab a Reeves po 14, Juricek a Pipkins po 12, Mrviš a Fusek po 8, Lopez 7, Antoni 3
SLUNETA: Nichols 21, Autrey 15, Pecka 12, Rowen 10, Johnson a Váňa po 9, Karlovský 6, Nábělek 5
Trojky: 31/12 – 30/11
TH: 18/12 – 16/16
Doskoky: 40 – 39
Osobní chyby: 16 - 18