Nymburk vrátil úder

Před „allstarovým“ víkendem měla před sebou SLUNETA ještě dohrávku 3. kola nadstavbové části v Nymburku. Středočeši prahli po odvetě za porážku v Ústí z minulého víkendu. Ústecký kouč Šotnar postrádal na soupisce svého kapitána Láďu Pecku, kterého do hry nepustilo zranění v dolní polovině těla.

Domácí začali hodně zostra, v útoku se o body staralo duo Gordon a Stephens (dohromady 28 bodů za poločas) a v obraně se Nymburští postarali o to, aby se hráči SLUNETY nedostávali lehce do vymezeného území, a tak jejich útoky často končily tříbodovou střelbou. Bohužel si Pandy evidentně vystřílely veškerý střelecký prach proti Děčínu a mizerné procento je drželo zpátky, a tak se domácí dostali rychle do dvouciferného vedení po úvodních 10 minutách vedl favorit 23:11. Ústí mělo v tomto úseky hry trojky 13/1.

V druhém dějství domácí stále hrozili z rychlých protiútoků, ale SLUNETA zlepšila obranu a v postupném útoku už to domácí neměli tak lehké. A navíc se hosté začali také více prosazovat v útoku, po trojce Rowana snížili už na 34:32, ale pak přišly další smrtelné protiútoky Nymburských, a tak poločas skončil 40:32.

Po přestávce pokračovala atraktivní bitva, v níž každý chvilku tahal pilku. Nejprve domácí zkusili bodový úprk a třemi slepenými trojkami odskočili na 52:40, ale pak naopak nakupili několik ztrát, ze kterých pro změnu těžila SLUNETA a opět vrátila bodový rozdíl pod dvoucifernou hranici. Účet tří čtvrtin uzavřel košem domácí Sehnal na 63:54. Ústecké může jenom mrzet špatné procento trestných hodů (21/11), nebýt toho, bylo by to z pohledu Ústí veselejší.

Pandám se bohužel v posledním dějství nepodařilo přiblížit se domácím na dostřel, ale k tomu by potřebovaly větší bodovou produkci od svého nejlepšího střelce Tye Nicholse, který se sice dostal na 12 bodů, ale celkově to nebyl z jeho strany povedený zápas, ale to mu fanoušci v náročném programu tohoto týdne určitě prominou. Nejlepším střelcem Ústeckých byl nakonec Rowen s 22 body.

Dalším pozitivem tohoto zápasu je, že Lamb Autrey, teprve jako 3. zahraniční hráč, překonal hranici 5000 bodů.

„Týden pravdy“ SLUNETA zakončila po domácí výhře nad Nymburkem a triumfem v Děčíně prohrou opět s Nymburkem, ale na jeho palubovce.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 86:72 (23:11, 40:32, 63:54)
Body domácí:
Gordon 24, Stephens 22, Tůma 11, Mathon 10, Sehnal a Rylich po 6, Kříž 4, Bell III 3
Body hosté: Rowan 22, Martin 13, Nichols 12, Autrey 10, Karlovský 6, Haiblík 4, Nábělek 3, Johnson 2
Trojky: 26/9 – 33/8
Trestné hody: 22/17 – 30/14
Doskoky: 43 - 35
Osobní chyby: 21 - 21