Olomoucko potvrdilo roli favorita

V devátém kole nadstavbové části Kooperativa NBL zajížděla SLUNETA na půdu favorizovaného Olomoucka. Trenér Pištěcký upozorňoval své svěřence, že důležitá v tomto zápase bude obrana a měl pravdu.

Naši hráči sice dokázali v úvodu utkání zbrzdit ofenzivu domácích, ale ti si šli za útočným doskokem a ten už jsme si tolik nepohlídali. A jenom díky těmto doskokům nám už během první čtvrtiny odskočili na 14:5. Do konce prvního dějství jsme se dokázali ještě dotáhnout zpátky na 23:19.

Jenomže v druhé desetiminutovce Olomoučtí přidali a intenzitě a začali se nám bodově vzdalovat, velmi aktivní v dresu domácích byl tentokrát Douglas, jenž nám nasázel 27 bodů. Poločasový výsledek 45:36 nám ještě dával naději do druhé půle, ovšem za předpokladu, že zlepšíme defenzivní činnost a někdo z našich řad vystoupí nějaký produktivní střelec.

Jenom domácí hráči, jako by si to nejlepší schovali na třetí čtvrtinu, tam se jejich útok rozjel teprve naplno a naši hráči nevěděli, koho dříve bránit a ze zápasu se stala malá ofenzivní exhibice Olomoucka. Rozdíl ve skóre se nakonec vyšplhal až na 20 bodů (65:45) a bylo po zápase.

Poslední čtvrtina, do které se vstupovalo za stavu 72:57, se tak dohrávala ve znamení našeho trápení v útoku a ofenzivním představení domácích. Za zmínku na naší straně určitě ale stojí velmi povedený výkon mladíka Martina Davida, který dostal příležitost a chytil ji za pačesy a 11 body si určil letošní dosavadním bodové maximum, když skóroval hned třikrát za 3 body. Ale ani Martin nedokázal odvrátit další porážku SLUNETY, která si bude muset na ukončení černé série porážek ještě počkat, a to minimálně do středy, kdy bude hostit Brno.

Olomoucko - SLUNETA Ústí nad Labem 94:74 (23:19 45:36 72:57)

Body domácí:    Douglas 27, Palyza 17, Pelko 14, Váňa 13, Norwa a Dunans 7, Mikulic 4, Sehnal a Sychra po 2, Klepač 1
Body hosté: Houška 15, David 11, Martin 10, Šteffel 8, Šotnar 7, Fait 6, Wisseh a Šmíd po 5, Pecka 4, Svejcar 3
Trojky: 27/9 – 33/9
Trestné hody: 22/17 – 17/11
Doskoky: 47 - 32
Osobní chyby: 18 - 21