Opava potvrdila roli favorita.

Velmi těžké utkání absolvovala SLUNETA v sobotu, zajížděla totiž na horkou půdu do Opavy, které doposud nepoznala chuť porážky a navíc si v posledním domácím zápase s chutí zastřílela a přejela vítěze loňského ročníku Alpe Adria Cup Körmed o 60 bodů.

Kdo jiný by měl obstarat úvod utkání, než reprezentační rozehrávač Šiřina, na jeho dva koše jsme našli odpověď a po trojce Ládi Pecky a Spencera Svejcara si musel domácí kouč Czudek brát oddechový čas (stav 4:8). Pak se začala hrát vyrovnaná partie, domácí těžili ze hry svého ústředního rozehrávače Šiřiny, kterému stačil poločas na 19 bodů. Naštěstí se neopakoval scénář z většiny minulých utkání v Opavě, kdy nám domácí ujeli hned na začátku, tentokrát jsme byli v zápase i v poločase: 43:36 pro domácí.

V druhém poločase se bodově odmlčel domácí Šiřina, ale přidali se jiní, například Gniadek. Postupem času se začala na našich hráčích projevovat únava a v širší rotaci hrající skvadra Petra Czudka si mohla dovolit ještě zvýšit agresivitu v obraně. Díky tomu jsme se přestali prosazovat v útoku a po 30 minutách už ztrácíme 63:52.

V posledním dějství už naši hráči nedokázali najít síly na další vzdorování domácím, kteří k agresivní obraně přidali ještě velkou aktivitu na útočném doskoku. A tak nám Opavští odskočili až na více jak 20tibodový rozdíl, který udržovali až do konce. V Opavě tak skončila vítězná šňůra SLUNETY, spravit chuť si mohou naši hráči už další víkend, kdy budou doma hostit Vysokoškoláky z Prahy.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 94:70 (24:26 43:36 63:52)
Body domácí: Šiřina 25, Gniadek 14, Jurečka a Bujnoch po 9, Bratčenkov 8, Švadrlík 7, Dragoun, Kvapil a Bukovjan všichni po 5, Slavík 4, Štěpánek 3
Body hosté: Pecka 16, Houška 14, Šotnar 10, Brown 9, David a Svejcar po 7, Bažant 4, Fait 2, Karlovský 1
Trojky: 32/9 – 24/9
Trestné hody: 26/23 – 21/15
Doskoky: 44 - 27
Osobní chyby: 19 - 25