Opět vítězné prodloužení!

SLUNETA jakoby se chtěla svým fanouškům odměnit za podporu a skvělou kulisu při domácích zápasech a naděluje jim větší dávky basketbalu, v součtu všech prodloužení za posledních 14 dní odehráli naši hráči vlastně o jedno celé utkání více, než všichni ostatní. V posledním zápase před reprezentační pauzou, ve kterém jsme hostili Olomoucko, se totiž také dvakrát prodlužovalo.

Už první čtvrtina utkání ukázala, že se diváci budou bavit, protože oba týmy předváděli útočný koncert a padalo hodně košů. Na naší straně se bodově prosazovalo duo Houška – Pecka a hosty vedli cizinci a český reprezentant Palyza.

V přestřelce, která zakončila první poločas, měli nakonec mírně navrch hosté, když o přestávce svítili na tabuli skóre 47:53. Ovšem domácí Michal Šotnar dvěma trojkami v úvodu druhé půle nenechal svůj tým ve větší ztrátě a tuhá bitva pokračovala.

Střelecký prach si oba celky vystřílely a v poslední čtvrtině, za stavu 75:73 pro SLUNETU si hosté vzali timeout a těžko říci, co jim trenér řekl, ale posledních 5 minut základní hrací doby jsme nebyli schopni dát koš, a to i přes vypracované střelecké pozice. Naštěstí na tom bylo Olomoucko podobně, ale naneštěstí pro nás díky jedné šestce a dvěma košům odskočilo na rozdíl 3 bodů. SLUNETU ovšem spasil Pavel Houška, jenž 17 vteřin před koncem proměňuje trojku a vyrovnává na 78:78. A když se nám podařilo ubránit poslední útok hostů, šlo se do prodloužení.

O vítězi nerozhodlo ani druhé prodloužení, protože vteřinu před koncem Láďa Pecka odvážným nájezdem vyrovnává na 88:88. Vyrovnaný souboj pokračoval i ve druhém prodloužení, rozhodlo se nakonec v posledních dvou minutách. Když za vyrovnaného stavu 94:94 proměňuje Filip Šmíd jenom druhý trestný hod, netuší ještě, že to bude vítězná šestka. V posledních minutách se nám totiž podařilo ubránit hosty, a to hned dvakrát, o vítězi mohl rozhodnout hostující Palyza, který měl na ruce poslední střelu, ale zvolil střelu za tři body a ta se nesnesla do koše a SLUNETA tak uhájila nejtěsnější možnou výhru, stejně jako v posledním domácím zápase s Olomouckem.

Predrag Benáček:
„Gratuluji Ústí k vítězství. Myslím, že bylo zasloužené, ale kdybychom uspěli my, bylo by to taky fér. Rozhodly opravdu drobnosti, jednalo se o fantastický boj a parádní zápas, kde se oba týmy střídaly ve vedení. Na nás se v závěru podepsala únava z Českého poháru, kde jsme odehráli těžké duely s Nymburkem a Děčínem a dnes nás čekalo dalších 50 minut boje. V důsledku toho jsme udělali v závěru nějaké chyby, kdy jsme už ztratili koncentraci. To ale nic nemění na skvělém vítězství Ústí.“

Antonín Pištěcký:
„Pro nás to bylo další bláznivé utkání rozhodnuté v koncovce, tentokrát v koncovce druhého prodloužení. Pochopitelně nás těší, že jsme dokázali zvítězit. Nechci se úplně motat do čísel, ale za prvních 20 minut jsme dostali 53 bodů, za dalších třicet minut už to bylo jen 41 bodů. To byl podle mě klíč k úspěchu, protože v první půli soupeř nekompromisně trestal každou naší chybu. Zápas v Olomoucku byl z naší strany naprosto šílený, takže jsem rád, že se nám doma povedlo to odčinit. Úplně se nám nepovedlo využít toho, že Olomoucko mělo v nohách dva těžké zápasy o víkendu a dlouhou cestu, ale vyhráli jsme, i pro diváky to bylo atraktivní utkání, druhý poločas byl výrazně lepší oproti prvnímu a navrch se nám povedlo potvrdit výhry z Děčína. Jsme tedy maximálně šťastní a těšíme se na zasloužené dny volna, po kterých budeme v reprezentační přestávce pracovat na dalším posunu.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Olomoucko 95:94 (27:22 47:53 67:70 78:78 88:88)

Body domácí: Houška 26, Pecka 23, Šotnar 17, Wallace 12, Šmíd 7, Wisseh a Martin po 4, Šteffel 2
Body hosté: Palyza 25, Douhlas 19, Dunans 18, Pelko 14, Goga 5, Mikulic a Váňa po 4, Sehnal 3, Norwa 2
Trojky: 33/11 – 38/11
Trestné hody: 9/6 – 26/15
Doskoky: 43 - 57
Osobní chyby: 22 - 18