Ostravě jsme nedali šanci

V jasnou záležitost se vyklubalo utkání, ve kterém SLUNETA hostila Ostravu. V předzápasovém článku jsme psali, že Ostravským moc nesvědčí dlouhé cestování a naše predikce se potvrdila. Ostrava po celodenním cestování po D1 odjíždí zpět s nepořízenou.

Do utkání jsme vstoupili s velkou chutí a úvod technického zápisu z utkání ovládl Láďa Pecka, nejprve zblokoval střelu hostů a na druhé straně otevřel skóre trojkou. Hosté dokázali držet krok pouze během první čtvrtiny, které skončila 21:17.

Ve druhém dějství se rozjela na plné obrátky naše obrana a Ostrava dokázala dát v této čtvrtině pouze 12 bodů, což znamenalo poločasové skóre 48:29. Ale ani po přestávce neutuchala naše agresivita v obraně a zápas směřoval k jasnému výsledku. Diváky tak drželi ve varu hráči smečemi, kterých bylo dnes na obou stranách více, než bývá zvykem. Naši borci si dokonce dovolili vybrat si slabší chvilku ve třetí čtvrtině, ale naštěstí se rychle vrátili k nastolenému trendu tvrdé obrany a týmové hře v útoku, 5 dvouciferných střelců mluví za vše.

S ubývajícím časem ubývaly také otázky typu, kdo dnes vyhraje apod., diváci začali nervózně pokukovat po ukazateli skóre, jestli se dočkají oblíbené stovky. To se sice nestalo, ale konečný výsledek 97:66 jim určitě udělal radost.

Dušan Medvecký (Ostrava):
"Gratuluji Ústí. My jsme přijeli s cílem nemít zde hloupé ztráty, udělali jsme jich 12 za poločas a domácí měli spíš jen dvojtaktové cvičení. Poločas jsme prohráli o dvacet bodů a zápas se pak už jen dohrával i přesto, že jsme se ještě jednou nadechli. Absolutně jsme neplnili pokyny, které jsme si řekli před zápasem, Ústí bylo v laufu a zápas v poklidu dovedlo do vítězného konce."

Antonín Pištěcký (SLUNETA):
"V tréninku jsme se soustředili na věci, které se snažíme přidat do naší hry, trošku nás ale brzdí zapracování nového hráče, který se musí naučit obranné i útočné akce. Chtěli jsme být agresivní ve cloně na míč, což je alfa a omega hry Ostravy, což se nám povedlo. S celým průběhem utkání jsem spokojen, možná bych zmínil pár momentů ve třetí čtvrtině, kdy jsme udělali pár chyb v obraně a zbytečně jsme přecházeli některé volné pozice, ale naštěstí jsme se stihli včas do zápasu vrátit a čtvrtou čtvrtinu už jsme s klidem dohráli. V závěru šel možná z hráčů i fanoušků cítit trošku až chlad, chápu, že lidé mají rádi dramatické koncovky, ale já jsem rád, že se nám to podařilo zvládnout v klidu. Hráčům děkuji za předvedený výkon."

SLUNETA Ústí nad Labem – NH Ostrava 97:66 (21:17, 48:29, 71:52)

Body domácí: Wallace a Houška po 18, Pecka 14, Svejcar a Šteffel po 12, Šmíd 7, Šotnar a Wisseh po 6, Zollo 4.
Body hosté: Stanojevič 15, Bažant 12, Boggs 11, Zaharijevic 10, Stojačič 7, Choleva 5, Alleyn, Nábělek a Koloničný všichni po 2
Trojky: 26/11 – 15/5
Trestné hody: 20/18 – 22/15
Doskoky: 45 - 33
Osobní chyby: 19 - 17