Pandy nevyzrály na Medvědy ani na druhý pokus

Čas neúprosně letí a základní část Kooperativa NBL se přehoupla do své druhé poloviny, což znamená, že nastal čas odvet. SLUNETA pokračuje v turné po halách soupeřů. Pandy dostaly možnost na reparát  a vendetu kolínským Medvědům, kteří jim uštědřili prohru v prvním utkání této sezóny.

Utkání začalo hodně zostra, oba týmy skvěle střílely  z dlouhé vzdálenosti a tuto skutečnost potvrdil i hostující Váňa, který uzavřel první čtvrtinu buzzer beaterem na 22:26.

Druhou desetiminutovku začala SLUNETA šňůrou 0:5, na což musel zareagovat domácí kouč oddechovým časem. Na palubovce to mezi hráči hodně jiskřilo a osobních chyb na obou stranách přibývalo. Když domácí trefují další dvě slepené trojky a snižují na 32:36, bere si pro změnu oddechový čas ústecký lodivod Honza Šotnar. V posledních minutách první půle zabojovali Medvědi na doskoku a doslova zadupali Pandy pod jejich obroučkou. koši z druhých šancí se vrátili do zápasu a vzali si poločasové vedení 45:43.

Začátek třetí čtvrtiny si za rámeček SLUNETA určitě nedá, protože Ústečtí úplně vypadli z rytmu a nechali se domácími přehrát. Medvědy dirigovat kapitán Čiž a pod jeho taktovkou si domácí vybudovali až šestnáctibodové vedení. Až na konci třetí desetiminutovky se Pandy probraly a snížily na 67:60, ale domácí si vzali dvouciferné vedení zpět a po 30 minutách vedli 75:64.

A kdo jiný, než tahouni Nichols a Autrey by měl zvednout SLUNETU, a když se k nim přidal i kapitán Láďa Pecka, bylo z toho srovnání na 83:83 a šlo se do infarktové koncovky. Tu měli domácí díky Adamovi Čižovi pod kontrolou. Domácí kapitán nejprve trefuje trojku na 86:83 a následně i 2 šestky. Za Ústí pak koriguje trojkou Lamb Autrey, stav je 88:86. Ústí nedokáže v následném útoku skórovat a musí zastavit ubíhající čas faulem. Na čáru trestného hodu jde opět domácí kapitán, ale trefuje pouze první šestku, druhou nedává a Ústí má pár vteřin k předriblování hřiště a rychlé střele. A na to má svého specialistu Nicholse, ten trefuje neuvěřitelnou trojku a posílá utkání do prodloužení.

A právě ústecký snajpr Ty Nichols, který na konci základní hrací doby přesunul momentum na stranu Ústí a ve vyrovnaném prodloužení trefil 2 trojky v řadě a posunul skóre už na 101:96. Domácí korigovali pouze jednou šestkou a do konce prvního nastavení zbývalo už pouze 43 vteřin. Domácí však nesložili zbraně a Novotného trojkou dokázali ještě snížit na rozdíl jediného hodu, Nichols pak z čáry trestného hodu posouvá svůj tým opět do náskoku o 3 body, ale pak je při tříbodové střelbě faulován domácí Číž, který 12 vteřin před koncem srovnává na 105:105 a utkání jde do druhého prodloužení.

Infarktová bitva pokračovala i v druhém prodloužení, když v něm zbývalo odehrát poslední minutu, posouvá domácí Číž Medvědy do vedení 109:106, kontruje Pecka za 2 body a míč má na rukou opět domácí Číž a opět trefuje trojku, která nakonec rozhoduje tuto velkou bitvu.

SLUNETU může mrzet mizerné procento trestných hodů ze základní hrací doby. Děkujeme početné skupině fanoušků, kteří se nás vydali podpořit do Kolína.

BC GEOSAN Kolín – SLUNETA Ústí nad Labem 112:108 (22:26, 45:43, 75:64, 89:89, 105:105)
Body domácí:
Číž 32, Halada 23, Petráš a Goga po 13, Stegbauer 12, Redparth 9, Novotný a Novák po 5
Body hosté: Nichols 33, Autrey 22, Pecka 16, Váňa 12, Haiblík 7, Johnson 6, Rowan a Nábělek po 5, Karlovský 2
Trojky: 39/17 – 37/10
Trestné hody: 29/17 – 27/16
Doskoky: 50 - 47
Osobní chyby: 23 - 26