Pardubice se poprvé ujímají vedení v sérii

V sérii hrané na 4 vítězná utkání se favorizované Pardubice poprvé ujímají vedení 3:2 na zápasy a v neděli budou mít mečbol. Páté čtvrtfinále rozhodly dva faktory, prvním byly vstupy do třetího a čtvrtého dějství a druhým byly opět doskoky, Beksa nás opět přeskákala o 21 doskoků, a to měla pouze o jeden jediný obranný doskok více než těch útočných (28-29)!

První poločas se hodně podobal čtvrtému utkání, hranému v Ústí, útoky převyšovaly obrany a hrál se rychlý, útočný basket. Domácí držely ve hře právě ony útočné doskoky a nás zase velmi dobré procento úspěšnosti střelby, bodovým tahounem našeho týmu byl Donald Robinson (celkem 29 bodů).

Karta se však obrátila v úvodu druhé půle, domácí měli výborný vstup a z poločasového stavu 49:46 odskočili na 62:48. Tento úsek dostal domácí do herní pohody v útoku a tomu pak odpovídal i průběh zbytku zápasu, domácí si s chutí zaútočili, a když náhodou nedali koš, tak si doskočili a měli druhou či třetí šanci na zakončení. Našim borcům se druhý poločas nevydařil a úplně vypadli z herního konceptu, který po celou sérii fungoval dobře a s výsledkem 77:82 odjíždějí z Pardubic s nepořízenou. Není však potřeba věšet hlavy, nepovedl se jeden poločas, oproti těm povedeným v této sérii je to jen zlomek a v neděli se budeme těšit, že za námi na SLUNETU dorazí opět velký počet diváků a společně si vybojujeme rozhodující 7. zápas! Takže v sobotu  se vidíme na SLUNETĚ!

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 99:82 (25:28 49:46 77:67)

Body domácí: Pandula a Švrdlík po 18, Welsch 12, Kohout 11, Nečas a Půlpán po 10, Kent a Potoček po 8, Spearman 4
Body hosté: Robinson 29, Singletary 11, Šmíd, Votroubek a Pecka, všichni po 10, Treadwell 7, Svejcar 3, Šteffel 2
Trojky: 24/4 – 26/10
Trestné hody: 23/17 – 31/24
Doskoky: 57 - 36
Osobní chyby: 26- 22