Pardubice vyrovnávají sérii na 1:1

Velká bitva se očekávala i v druhém čtvrtfinále mezi Ústím a Pardubicemi, připomínáme, že SLUNETA v prvním čtvrtfinále „vyloupila“ pardubickou svatyni a necelých 24 hodin po prvním střetnutí se pokusila o stejný kousek znovu….a nebyla daleko od druhého lupu.

Tato čtvrtfinálová série dostala včerejším zápasem další hodně zajímavý náboj (ne, že by to potřebovala), ale kdo by před play-off čekal, že po dvou zápasech v Pardubicích to bude 1:1, že? Před začátkem druhého utkání varoval Tonda Pištěcký své svěřence před velkým tlakem domácích, a pokud jsme chtěli pomýšlet na vyrovnanou bitvu, museli jsme zachytit nástup Beksy. To se také podařilo, ba co víc, domácí byli tak zaskočeni naší obranou a týmovým pojetím útoku, že si chvílemi nevěděli rady a výsledkem byl stav po prvních deseti minutách 11:20.

Očekáváný vstup domácích do utkání se nakonec konal, ale v druhé čtvrtině. Našim borci chvíli hledali ztracený střelný prach a domácí toho využili a z 11:20 převrátili skóre na 25:22. Od té doby se hrála vyrovnaná bitva a navrch měl vždy ten tým, jenž dokázal proměnit své těžce vydřené střelecké pozice. Bylo jasné, že utkání skončí dramatickou koncovkou. Dvě a půl minuty do konce základní hrací doby vyrovnáváme z rukou Singletaryho na 70:70, domácí Pandula odpovídá „dvojkou“, ale Singletary zopakoval svůj „referát“ na téma střelba za tři body a poslal SLUNETU do vedení 72:73. Tahoun domácích Spearman však odmítl naše vedení a košem za dva body převrátil skóre na domácí stranu. A Singletary potřetí, tentokrát z čáry trestného hodu proměňuje obě šestky a SLUNETA vede o bod (74:75). Ale domácí měli v tomto zápase svého leadera Spearmana a ten vystřelil domácím výhru 76:75 třináct vteřin před koncem základní hrací doby. Po oddechovém času jsme měli ještě šanci na zakončení, ale Robinson minul, a i když David Šteffel útočně doskočil, tak ani jeho střela nenašla cíl, a tak se z výhry nakonec radovala Beksa.

Domácí našli ve svých řadách pouhé dva střelce s dvouciferným číslem, ale za to oba kolem dvaceti bodů – Spearman a Pandula. SLUNETA měl hned 4 dvouciferné střelce Pecka, Šteffel, Robinson a Singletary, ale ztrácela na doskoku 51 – 32.  Další dvě bitvy sehrajeme v Ústí a doufáme, že nás v tom fanoušci nenechají a poženou naše hráče kupředu.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 76:75 (11:20 32:28 53:50)

Body domácí: Spearman 22, Pandula 16, Švrdlík 8, Půlpán 7, Welsch a Kent po 6, Potoček 5, Nečas 4, Kohout 2
Body hosté: Šteffel 16, Singletary 15, Pecka 14, Robinson 12, Svejcar 6, Votroubek a Šmíd po 5, Treadwell a Šotnar po 1.
Trojky: 24/7 – 19/7
Trestné hody: 12/7 – 21/16
Doskoky: 51 - 32
Osobní chyby: 21 - 20