Porážíme Lions.

V posledním utkání dlouhodobé části jsme si připsali vítězství na půdě Jindřichova Hradce. Z pohledu obou soupeřů zápas u Vajgaru nic neřešil, co se týče postavení v tabulce, Lions vyhlíží boje o záchranu a SLUNETA naopak čtvrtfinálovou sérii s Pardubicemi.

Utkání začalo opatrně a i přes pověst útočného celku, drželi i domácí Lions nízké skóre a první čtvrtina skončila 15:15. V druhém dějství jsme díky minisérii 0:8 odskočili na 22:29. Pak se hrálo dlouho bez koše a hluché místo rozbil až David Šteffel svým dunkem na 22:31 necelé čtyři minuty před poločasem. Ještě než se oba celky odebraly do šaten, uzavřely bodový účet prvního poločasu na 30:37.

V druhé půli jsme si stále drželi menší bodový náskok a vše nasvědčovalo tomu,  že se zápas dohraje v poklidu, ale ve čtvrté čtvrtině se podařilo domácím díky velkému počtu trojek snížit na 72:75. Ale Robinson opět ukázal své zkušenosti a vrátil nám klid pěti body v řadě. A i když se domácí stále nevzdávali a byli pořád na dostřel, tak jsme si v závěru pohlídali vítězství 90:98 a můžeme se zkoncentrovat na play-off.

Fio banka J. Hradec - SLUNETA Ústí nad Labem 90:98 (15:15 30:37 54:68)
Body domácí: Upchurch 21, Petric 19, Sinadinovič-Stojilkovič 17, Bašta 9, Stegbauer a Rhymes po 7, Dlugoš 6, Fait 4
Body hosté: Robinson 22, Pecka 19, Singletary 14, Votroubek, Treadwell a Šteffel všichni po 9, Šmíd 8, Svejcar a Kaša po 3, Šotnar 2
Trojky: 39/14 – 20/9
Trestné hody: 11/10 – 28/23
Doskoky: 31 - 41
Osobní chyby: 25 - 15