Porážíme Opavu!

Velmi cenný skalp a vendetu z prvního kola si připsala SLUNETA v důležitém domácím zápase s Opavou. Navíc po prohraném derby a až vítězném, tak nepovedeném pohárovém utkání v Litoměřicích si naši hráči potřebovali spravit chuť a to se jim dokonale povedlo.

První dvě dějství utkání byla ještě vyrovnaná, hosté začali vlažně a naši hráči se také dostávali do tempa pomaleji, ale i tak si dokázali vybudovat mírný náskok, stav po úvodní čtvrtině byl 24:17. Druhou desetiminutovku sice vyhráli hosté, ale o pouhý bod. Klíčem k našemu úspěchu vedl přes dobrou obranu a fakt, že v dresu Opavských se přes dvouciferný počet bodů dostal pouze jediný hráč, je důkazem, že jsme dnes odvedli dobrý výkon v obraně. Poločas ještě sice nebyl tak výrazný (45:39), rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme sice začali minišňůrou pěti bodů, ale o slibný náskok jsme hned zase přišli a soupeř se dotáhl na rozdíl jediného koše (54:52). Dnes se v domácím dresu dařilo Smithovi, který se přihlásil o slovo v tu pravou chvíli a vrátil svůj tým na tu správnou kolej a hlavně díky jeho aktivitě jsme dokázali Opavě opět odskočit. Stav po 3. čtvrtinách 65:54.

V posledním dějství se hosté ještě pokusili o nátlak, ale naši hráči už byli tak rozjetí, že nedali soupeři šanci a dokráčeli si pro cenné vítězství s konečným výsledkem 81:62.

Petr Czudek: (trenér hosté)

„Gratuluju soupeři k vítězství, dneska jsem viděli ten začátek, než se trošku rozběhneme, nebude úplně optimální, druhá čtvrtina byla jakž takž dobrá, takže poločas mínus 6 ještě nebyl tak špatný, bohužel v druhé polovině jsme úplně vyhořeli v útoku, nebyli jsme schopni řešit standrtně naši silnou zbraň dvojička, stačil předskok a my už jsme si nevěřili tak jsme dávali ztráty a míče do rychlých protiútoků, svitla tam naděj když jsme šli na dva body, ale pak hloupými chybami, dorosteneckými chybami, dali soupeři rychlé protiútoky, ten získal potřebný náskok, uklidnil se. Rozhodly individuální  Výkony Abercrombieho a Smithe, kteří prostě byli nejlepší v dresu soupeře a u nás bohužel jsme z formy více hráčů. Když jsme se trochu snažili, byla to marná snaha.“

Antonín Pištěcký: (trenér domácí)

„Děkujeme za gratulace, my když jsme se připravovali na ten zápas, tak to nebylo vůbec jednoduché, prohráli jsme o 3 v derby s Děčínem, měli jsme také pohár v Litoměřicích, o kterém nemám asi smysl mluvit, takže došlo na mytí hlav, vyříkali jsme si spoustu věcí, některé byly nepříjemné, jsem rád, že to skončilo tak jak to skončilo, všichni jsme věděli, že Šiřina řeší výborně pick-and-roll a jsou schopní to rozházet na volné střelce a potom dávat. Myslím si, že se nám to do velké míry podařilo a byl to obrovský rozdíl mezi tím prvním a tímto utkáním, kde my jsme byli dnes mnohem agresivnější. Samozřejmě souhlasím s trenérem Czudkem, individuální výkon Abercrombieho a Smithe, který dneska dával těžké střely, i když jsem mu říkal, ať se nepouští do driblinku  a střílí to hned, prostě dneska se do toho pouštěl a padlo mu, tohle nám v těžkých chvílích pomohlo a spoustu ztrát na opavské straně, které nám umožnily zahrát protiúto

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava 81:62 (24:17 45:39 65:54)

Body domácí: Smith 24, Abercrombie 20, Pecka 14, Glover 9, Igrutinovič 8, Bosák 4, Votroubek 2
Body hosté: Gniadek 21, Kvapil 9, Šiřina 7, Dragoun 6, Cvek 5, Kouřil a Vlček po 4, Bujnoch a Jurečka po 2
Trojky: 17/6 – 22/6
Trestné hody: 5/3 – 8/8
Doskoky: 31 - 18
Osobní chyby: 13 - 14