Porážíme Ostravu!

Povinné vítězství si SLUNETA připsala v dohrávce 7. kola KNBL, když na domácí palubovce porazila poslední Ostravu. V domácím dresu chyběl Michal Šotnar, který má problémy s kotníkem. Hosté přijeli nabuzeni prolomit sérii porážek a úvod zápasu tomu nasvědčoval. Hosté se rychle ujali vedení a celou čtvrtinu si víceméně držela vedení, velkou zásluhu na tom měl hostující Smith, který dělal naší obraně velké problémy. První čtvrtinu vyhráli Ostravští 22:20.

Domácí Smith se ovšem nenechal zahanbit a začal se hodně činit. Druhá čtvrtina byla hodně vyrovnaná a ani o poločase nebylo rozhodnuto. Houževnatě bojující hosté dokázali držet krok a zásluhou jim bylo poločasové skóre 37:35. Během třetí čtvrtiny si SLUNETA vybudovala malý náskok, který se zastavil na deseti bodech (47:37). Ale ani to nezlomilo hosty, kteří přitvrdili v obraně a ještě do konce čtvrtiny snížili na 53:45. Poslední dějství otevřel Pavel Bosák trojkou, na kterou ještě odpověděl hostující Klímek, a když se ještě přidal Leczo a znovu Klímek, rozplynul se náš náskok na pouhé 4 body (56:52). Pak se ovšem ujal slova domácí dirigent Glover, který skvělými asistencemi a také body vrátil Slunetě dvouciferné vedení, které jsme si udrželi až do konce utkání.

Trenér Pištěcký klad svým svěřencům na srdce, aby se tentokrát soustředili na obranu a to se také povedlo. Když se k tomu přidal dobrý výkon Ládi Pecky, opět double-double za 18 bodů a 12 doskoků, musí být každý soupeř obezřetný. V dalším kole zajíždíme do Brna, doufejme, že se podaří našim borcům přivézt konečně také body z venku.

Statistiky utkání:

SLUNETA Ústí nad Labem-NH Ostrava 77:63 (20:22 37:35 53:45)

Body domácí: Smith 19, Pecka 18, Bosák 12, Glover 10, Abercrombie 9, Igrutinovic 4, Šteffel 3, Šmíd 2

Body hosté: Smith 16, Bohačík 13, Klímek 10, Leczo 9, Guercy 8, Bratčenkov 4, Alič 3,
Trojky: 14/4 – 18/7
Trestné hody: 15/9 – 24/16
Doskoky: 41 - 33
Osobní chyby: 23 – 17