Porážíme vicemistra ve velkém stylu

Poslední domácí vystoupení před Vánoci se SLUNETĚ se vydařilo na jedničku. Na naši palubovku přijel vicemistr z Opavy, jenž neměl zrovna lehký program, hlavně co se týče cestování a Tonda Pištěcký a spol. cítili šanci.

Do zápasu sice vstoupili lépe hosté a ujali se vedení 0:4, na našich hráčích byla vidět lehčí nervozita z důležitosti utkání, ale během první čtyř minut utkání z nich nervozita spadla a pomalu jsme převzali otěže zápasu. Po první čtvrtině to bylo ještě 21:15. Tento náskok se podařilo navýšit během druhého dějství až na 14 bodů, lví podíl na tom měl Pavel Houška, na něhož soupeř prostě nenašel recept a poločasové skóre se zastavilo na 44:30.

Nejvydařenější období tohoto utkání byla bezpochyby třetí desetiminutovka, do níž vstoupili naši borci s velkou chutí a dokonale zaskočili soupeře skvělou obranou, soupeř jen těžko hledal cestu do našeho koše a na druhé straně musel čelit jednomu rychlému protiútoku za druhým, dílčí výsledek čtvrtiny 31:17 posunul skóre po třech obdobích na 75:47.

V poslední čtvrtině se hrálo už exhibičně a na našich borcích byla vidět velká pohoda, když předváděli jednu pěknou akci za druhou, není divu, že jsme soupeře přehráli 31:17. Početnou návštěvu tak mohl náš trenér potěšit vpuštěním hned dvou odchovanců na hřiště. Parádní výhra nad vicemistrem znamená, že SLUNETA vyrovnala svou bilanci na 8 výher a 6 porážek, což je stejná bilance jako Děčín a Olomoucko, s kterými se dělíme o 4. – 6. místo. Děkujeme všem fanouškům, jenž dorazili do haly a užili si s námi poslední domácí utkání.

Trenér hostí, Petr Czudek:
„Ústí dnes hrálo opravdu dobře, my jsme stačili pouze prvních pět minut, kdy byli ještě trošku nervózní. Ve zbylých 35 minutách už jsme neměli co nabídnout, ačkoliv jsme měnili obrany a snažili se na ně najít recept, pořád jsme dostávali jednoduché koše. Chtěli jsme se zvednout alespoň individuálně, ale dnes jsme měli opravdu těžké nohy a vůbec se nám nevedlo. Bylo vidět, že Ústí se na nás dobře připravilo a zaslouženě zvítězilo.

Trenér domácích, Tonda Pištěcký:
„V úvodu jsme byli nervózní. Když jsme se pak dostali do mírného vedení, Opava si nedokázala vytvořit volné pozice a když už si je vytvořila, neproměňovala je. Naopak nám, když se nedařila střelba z perimetru, byli jsme schopní kombinovat, půjčovat si míč do volných pozic a dávat koše za dva body ať už z podkoše, nebo z jiných pozic. Poločasový náskok narostl na 14 bodů, přesto jsem v šatně upozorňoval hráče na to, že Opava bude měnit obrany, naštěstí jsme dnes opravdu skvěle chodili dovnitř do nájezdů. Je potřeba uznat, že ve druhé půli už to nebyla Opava, jakou známe, bylo vidět, že hráči mají nohy opravdu těžké a jsou unavení. Na obouo polovinách hřiště jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Zároveň, protože to byl náš poslední domácí zápas před Vánoci, bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům a popřát jim klidné a příjemné svátky. Díky jejich podpoře jsou pro nás zápasy doma a venku obrovský rozdíl, strašně si toho vážíme a moc jim za to děkujeme. Věříme, že si na basketbal najdou čas i mezi svátky při domácím utkání s Nymburkem a že budou chodit i v novém roce.“

Hráč hostí, Gniadek:
„Působili jsme jako kuželky, Ústí nás obcházelo poměrně snadno. Těžko říct, čím to je, protože tréninky tak hrozné nejsou, na druhou stranu je pravda, že ten výsledek, který jsme teď měli v Champions League ve Francii, to se asi nehraje nikomu dobře. Ačkoliv jsme vždycky byli spíše kolektivní tým, momentálně hledáme hráče, na které bychom se mohli spolehnout. Chybí nám lehkost, dnes jsme opravdu tahali nohy za sebou a vypadalo to hrozně.

Kapitán domácích, Filip Šmíd:
„Pro nás je to důležitá výhra. Měli jsme trošku obavy, že si Opava bude chtít spravit chuť po té porážce v Lize mistrů, naštěstí jsme chytli začátek, do poločasu si vypracovali náskok a pak už si to pohlídali.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava93:68 (21:15 44:30 75:47)

Body domácí: Houška 21, Pecka 18, Šmíd 13, Wallace 12, Svejcar a Šotnar po 9, Wisseh 5, Šteffel 4, Maděra 2
Body hosté: Bujnoch 17, Gnidadek 9, Švadrlík, Jurečka a Šiřina všichni po 8, Kvapil 7, Klečka 6, Slavík 4, Kouřil 1
Trojky: 24/5 – 24/6
Trestné hody: 21/18 – 12/6
Doskoky: 39 - 32
Osobní chyby: 15 - 23