Porážíme Vídeň

V odvetě zápasu s BC Hallmann Viena jsme dokázali zlomit soupeřům odpor až ve druhé půli. Vídeň přijela pouze se šesti hráči a to byl ještě jeden z nich zraněný. Takže nelehká situace pro kouče obou stran, udržet koncentraci, nepodcenit apod., to byly obraty, které lítaly ve vzduchu před úvodním rozskokem.

A přesně, to čeho se náš kouč obával, se stalo, naši hráči působili v první polovině zápasu zaskočeně ze hry soupeře, který hrál bez jakékoli bázně a hany, v naprosté pohodě si zastřílel a nutno říci, že s výborným procentem. Co však rychle ubývalo, hostům byly síly, v obraně nemohli pracovat na 100%, aby se někdo náhodou nevyfauloval, a tak není divu, že poločas skončil 53:50.

Tonda Pištěcký nebyl spokojený s naším představením, a tak naordinoval svým svěřencům daleko větší agresivitu do druhé půle. A najednou to šlo, soupeřovo dva ústřední hráči se už nedokázali tolik prosazovat a síly dále rychle ubývaly. Naopak náš náskok pomalu, ale jistě narůstal, s postupujícím časem měl Tonda Pištěcký možnost protočit všechny hráče z lavičky. Touto výhrou udělala SLUNETA výrazný krok směrem k play-off alpsko-adriatického poháru. Nebudeme ale předbíhat, čekají jí ještě dvě venkovní utkání, v Gliwicích a v Šenčuru.

SLUNETA Ústí nad Labem – BC Hallmann Vienna 92:66 (23:21, 53:50, 73:60)

SLUNETA: Wallace 24, Pecka 19, Šteffel 17, Svejcar 8, Šotnar 6, Stevanovic 5, Wisseh and Houška 4, Šmíd 3, Maděra 2
Vídeň: Detrick 28, Radakovics 20, Trmal 11, Trbovic 7
Trojky: 30/10 – 26/8
Trestné hody: 13/8 – 16/12
Doskoky: 52 – 34