SLUNETA zvládla první předpoklad k postupu do play-off, když si doma poradila s Brnem a díky prohře Ostravy ve Svitavách se vrátila na 8., tedy postupovou příčku. Nyní už má zase postup pouze ve svých rukou, stačí porazit Lions a nemusí se ohlížet na výsledek zápasu Ostrava – Prostějov.

Lions však nebudou lehký oříšek, v nadstavbové části začali tabulkou stoupat vzhůru. Po prohře ve Svitavách přišla série dvou výher v řadě, když si poradili nejprve doma s Brnem a výhru přivezli i z Prostějova a nyní jim už patří 4. příčka ve skupině A2. 

Vzájemná bilance Lions a SLUNETY je momentálně 2:1 pro Ústí a jelikož při duelech těchto dvou týmů zatím vždy zvítězil domácí tým, je jasné, že to nebudou mít hráči u Vajgaru jednoduché. Pokud se ovšem podíváme trochu více do historie, zjistíme, že Ústí dokázalo v posledních dvou letech vždy urvat v sezóně jednu výhru v Jindřichově Hradci a v tomto ročníku KNBL na to má nyní poslední pokus. Kostky jsou tedy vrženy a nyní nezbývá než držet palce a doufat, že naši hráči zápas zvládnou a splní cíl postoupit do play-off.

Stanislav Votroubek:
„První dva předpoklady (výhra s Brnem a prohra v Ostravy ve Svitavách) dopadly dobře, teď už je to zase jenom na nás. Musíme do zápasu dát všechno, víme, že Lions mají nyní formu a navíc doma hrají o to lépe. Mají taky několik zahraničních hráčů v kombinaci s několika zkušenými českými, a tak můžeme očekávat divácky zajímavý duel. Jako vždy bude rozhodovat obrana, nesmíme nechat Lions rozehrát a hlavně se vyvarovat našich několikaminutových výpadků, poněvadž s takovým soupeřem by se nám to nemuselo vyplatit a všichni víme, o co hrajeme.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): JNHvsSLU