Postupujeme do Play-off!

Byla to dlouhá, hodně klikatá a hrbolatá cesta, ale SLUNETA je opět v play-off, zvládla zápas sezóny a může se těšit na čtvrtfinálovou sérii s Nymburkem, hranou na 4 vítězná utkání. Zápas v Jindřichově Hradci nebyl však tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát, vždyť před zápasem byli do role favorita pasováni spíše Lions, kteří vyhráli dva poslední zápasy a našli herní pohodu, naopak SLUNETA se trápila a to hlavně na venkovních hřištích, ale v tom nejdůležitějším zápase našla dva hrdiny, kteří povstali a dotáhli svůj tým k nejdůležitějšímu vítězství v sezóně.

Úvod zápasu odpovídal našemu hernímu projevu z posledních střetnutí, soupeř začal dobře a my museli od samého začátku dohánět desetibodovou ztrátu ze stavu 12:2. Domácí velmi dobře bránili a v útoku zakončovali s velmi dobrým procentem střelby, naopak naši hráči srovnali mušku až ke konci čtvrtiny a korigovali skóre na 21:16.

V druhé desetiminutovce se o slovo přihlásil první hrdina, který se herně hledal již delší dobu, ale našel ztracenou formu a začal domácím dělat velké problémy a právě košem Khristiana Smithe šla SLUNETA poprvé do vedení v úvodu druhého dějství a to vedení už pak do konce zápasu nepustila. Když se pak ke Khristianovi přidal i druhý hrdina Láďa Pecka, začal náš náskok narůstat. Naši hráči byli najednou všude včas a podařilo se jim zbrzdit útok Lions. V poločase svítilo na tabuli skóre 34:39.

Třetí čtvrtina byla také v naší režii a k dobré obraně přidali naši hráči i velmi ucházející útočnou fázi, ve které excelovalo hlavně duo Smith – Pecka, které obstaralo více jak polovinu bodů celého týmu (47). Po 30 odehraných minutách jsme vedli už o 12 bodů a očekávali jsme velký nápor domácích, který také přišel, a když pak začal Lev Lipkins proměňovat své tříbodové pokusy, podařilo se domácím dotáhnout na rozdíl pouhých 6 bodů, ale to už zbývalo do konce základní hrací doby pouhých 14 vteřin a domácím nezbývalo nic než faulovat a posílat naše hráče na čáru trestného hodu a tam už si SLUNETA vítězství pohlídala a může se radovat z postupu do play-off, ve kterém se utká s mistrovským Nymburkem.

Lions J. Hradec  - SLUNETA Ústí nad Labem 72:80 (21:16 34:39 45:57)

Body domácí: Lipkins 19, Brooks 17, Fait 8, Šoula a Zuzák 6, Tawiah a Canty po 5, Dlugoš a Šuštek 3 po 3.
Body hosté: Smith 26, Pecka 21, Thompson 11, Abercrombie a Šteffel po 7, Šotnar 5, Bosák 3
Trojky: 27/10 – 23/5
Trestné hody: 12/1 – 35/27
Doskoky: 36 - 41
Osobní chyby: 24 - 19