Překvapení se nekonalo

Po dvou zápasech a za stavu 2:0 pro obhájce titulu se čtvrtfinálová série přestěhovala do Ústí. SLUNETA chtěla v prvním domácím zápase play-off zaskočit mistra a držet s ním krok co nejdéle, povedlo se jí to ovšem pouze v úvodu zápasu.

Hosté začali dobře a rychle vedli 7:0, ale naši hráči se nezalekli nástupu soupeře, a když konečně prolomili střeleckou smůlu z prvních tří minut, začali dotahovat a první dějství bylo hodně útočně laděné a skončilo slibným výsledkem 21:24 pro Nymburk.

Jenomže v druhé desetiminutovce Nymburští zabrali a jejich celoplošná nátlaková obrana dělala našim borcům velké problémy a síly rychle ubývaly a bez těch se proti tak rychlému soupeři jen těžko prosazuje v útoku, a tak zatímco my jsme jen těžko hledali cestu do koše, na druhou stranu se doslova valil jeden rychlý protiútok za druhým a výsledkem bylo poločasové skóre 39:58 a tím bylo vlastně i po zápase.

Nymburk pokračoval ve výborné obraně a nedal nám téměř žádný prostor a díky velké rotaci hráčů dokázal udržet hodně vysoké tempo hry. Hosté tak zvyšovali svůj náskok a zbytek zápasu se už nesl jenom v marné snaze zkorigovat výsledek. Zítra má SLUNETA poslední šanci odvrátit konec sezóny, zda jí na to budou stačit síly, se ukáže zítra v 18.00 hod.

SLUNETA Ústí nad Labem - ČEZ Basketball Nymburk 67:114 (21:24 39:58 50:90)

Body domácí: Pecka 13, Smith a Šotnar po 9, Bosák a Šteffel po 8, Abercrombie, Votroubek a Šmíd všichni po 5, Thompson 4, Carlton 1,
Body hosté: Allen 18, Lawrence 15, Benda 14, Peterka 13, Hruban 12, Sant-Roos 11, McElrath 9, Holt 8, Svoboda 6, Welsch a Kříž po 4
Trojky:  27/8 – 23/9
Trestné hody: 10/7 – 31/23
Doskoky: 24 - 40
Osobní chyby: 23 - 11