Tuři letos opět avizovali útok na nejvyšší příčky a určitě budou chtít minimálně zopakovat úspěch z loňské sezóny, kdy obsadili 4. místo. A tomu také odpovídá složení týmu, které je plné zvučných jmena a ještě doplněná o dravé mládí. Svěřenci trenéra Růžičky zatím posbírali 6 porážek, ale jinak drtí jednoho soupeře za druhým, své o tom například i Válečníci, kteří nedokázali odrazit první útok na severní tvrz v Děčíně. Nyní je na řadě SLUNETA, aby navázala na dobré výkony z posledních zápasů a překvapila mírně favorizované Svitavy.

Tuři v posledním kole hráli před svými fanoušky a hostili mistra z Nymburka a 28 minut byli lepším týmem, hráči mistra se hodně zapotili a nadřeli na výhru 64:68. SLUNETA v posledním zápase také musela hodně bojovat, ale naštěstí nováčky soutěže, Královské Sokoly, zlomila ještě před poločasem a soupeř se už nevzmohl na nějaký větší odpor.

V prvním vzájemném utkání, hraném ve Svitavách, SLUNETA překvapila basketbalovou veřejnost, když dokázala loupit v hale Na Střelnici. Klíčem k výhře ve Svitavách byla bezpochyby obrana, svěřencům Tondy Pištěckého se povedlo udržet střelce domácích na nízkých hodnotách, dvouciferného počtu bodů dosáhl „jen“ Obrien (20) a Puršl (11), zatímco v našem dresu se o bodový příděl podělila celá základní rotace.

Před našimi borci tedy stojí další velká výzva, zopakovat perfektní výkon v defenzivě, všichni ovšem věříme, že se do hlediště opět dostaví početná návštěva a ukážeme, kdo je tu doma.

Navíc, když jsme si pro vás připravili další novinku, tou je proslulý DJ Bebe One, který se vás bude snažit rozpumpovat, abyste hnali naše hráče dopředu ještě více, než tomu bývá zvykem.

Antonín Pištěcký:
„Náš nedělní soupeř, Desktone Tuři Svitavy, momentálně okupují druhé místo KNBL, a my se tak můžeme těšit na velkou bitvu. Velmi dobře vedený tým, kde můžeme najít zkušenosti, talent i kvalitu. Tento mix dokázal v nejednom zápase, že je dobře namíchaný. Poslední utkání svitavských proti Nymburku je toho krásným důkazem. Nečeká nás nic lehkého, avšak nic nemožného. Bude záležet více než kdy jindy na zodpovědném výkonu všech hráčů na obou polovinách hřiště. Musíme si pohlídat doskok a eliminovat hloupé chyby."

Filip Šmíd:
„Svitavy mají formu, doma potrápili Nymburk a určitě nám budou chtít vrátit porážku ze zápasu ve Svitavách. My budeme chtít spoléhat na dobrou obranu a naše diváky, že nám opět vytvoří super atmosféru.“

 

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsSVI