Premiéra v HAAC

Premiérové utkání SLUNETY v Helios Alpe Adria Cupu přivedlo na sever Čech rakouský UBSC Raiffeisen Graz, který je v soutěži také nováčkem. Úvod utkání však naznačoval, že ani jeden ze soupeřů se nebude dlouho ostýchat a od začátku se hrál pohledný basketbal s tvrdou obranou a pěknými akcemi.

Hosté drželi s našimi hráči krok pouze v úvodu utkání, ale svěřenci Tondy Pištěckého se nenechali rozhodit a pokračovali v precizní obraně a v útoku dobře sdíleli míč. Zásluhou jim bylo vedení po první čtvrtině 25:16. V druhé desetiminutovce se obraz hry nezměnil a náš náskok neustále narůstal až na rozdíl 25 bodů, poločasové skóre se tak zastavilo na 52:27.

Hostům, hrajícím pouze v devíti hráčích, rychle docházely síly, a tak měl domácí kouč Antonín Pištěcký příležitost prostřídat všechny hráče. Týmovým výkonem si naši hráči dokráčeli pro první přesvědčivé vítězství v HAAC 93:44. Dobrým znamením jest fakt, že hned pět hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů. Premiéra je úspěšně za námi a příští týden začíná KNBL, SLUNETA zavítá v prvním kole na půdu Beksy.

SLUNETA Ústí nad Labem – UBSC Graz 93:44 (25:16, 52:27, 70:35)

Graz: Strakis 10, Richter a Simmons 9, Aisic 8, Nelson-Henry 5,  Ohakwe 2, Heuberger 1
SLUNETA: Pecka 21, Treadwell 14, Singletary 12, Robinson a Šotnar 11, Šteffel 7, Svejcar a Wolfram 6, Votroubek 3, Šmíd 2
Trojky: 31/6 – 19/4
TH: 15/13 – 22/14
Doskoky: 50 -33