Přestřelka u Vajgaru

Téměř kompletní 16. kolo KNBL se odehrálo tuto sobotu a SLUNETA v něm zavítala k poslednímu celku soutěže Fio Banka J. Hradec. Náš soupeř si zatím nepřipsal ani jednu výhru, ale už několikrát v průběhu základní části ukázal růžky, když dokázal potrápit favority. Naneštěstí se mu to povedlo i tentokrát.

I přes náš dobrý vstup do zápasu se Lions povedlo dostat nás pod tlak. Domácí hráči začali hodně zostra v obraně a donutili nás k velkému počtu ztrát. I přesto jsme ale stále drželi krok s Lions, kteří se dostali do laufu a začali proměňovat i těžké střely. První čtvrtina skončila vysokým skóre 27:25. Druhá desetiminutovka měla úplně stejný průběh, domácí hráli v euforii a naši měli problém držet krok se soupeřem, trochu jim pomohl domácí Petric, který si po třetím faulu vysloužil i technickou chybu za gestikulace. Poločas tak skončil také divokým skóre 51:53.

Pokud znáte našeho trenéra Pištěckého, tak víte, že preferuje spíše obranu než útok, a tak bylo jasné, že v poločase měl svým svěřencům co říci a nebylo ve stylu nedělního posezení u kávy. Každopádně i přes veškerou naši snahu nepřinesla rozhodnutí ani třetí čtvrtina, domácí si stále drželi vysoké procento střelby a naši drželi krok hlavně díky Robinsonovi, jenž se dostával do tempa pomalu, ale v závěrečné fázi zápasu byl naším tahounem.

O osudu utkání rozhodlo posledních 5 minut, v nich jsme byli schopni konečně ubránit několik útoků za sebou a na druhé straně hřiště buď skórovat nebo si dojít pro faul. Každopádně jsme si připsali důležité vítězství. I když jsme byli favoritem, nebyl to lehký zápas, Jindřichohradečtí se herně zvedají a na domácí palubovce jsou hodně nebezpeční, obzvláště pokud se dostanou do euforie, jak se tomu stalo dneska.

Fio banka J. Hradec - SLUNETA Ústí nad Labem 89:100 (27:25 51:53 76:76)

Body domácí: Upchurch 23, Petric 16, Fait 14, Sanadinovič-Stojilkovič 12, Stegbauer 8, Novák 7, Bašta 6, Kantůrek 2
Body hosté: Robinson 25, Pecka 22, Teague 18, Svejcar 11, Šmíd 8, Singletary 7, Treadwell 6, Votroubek 3.
Trojky: 26/13 – 19/10
Trestné hody: 16/12 – 22/20
Doskoky: 22 - 45
Osobní chyby: 21 - 14