Přesvědčivá výhra s Prostějovem

Fanoušci, kteří neváhali přijít podpořit SLUNETU v jejím předposledním domácím vystoupení v nadstavbové skupině, nelitovali. Začátek sice nebyl úplně ideální z naší strany a hosté začali opravdu zostra a rychle šli do vedení a naši hráči se tak trochu hledali, ale po první čtvrtině (16:25) přišlo na hřiště úplně jiné družstvo a předvedlo sérii 13:2, což nakoplo nejen celý tým, ale i 700 diváků a pak už byl na hřišti jenom jeden tým. Hlavními tahouny v této čtvrtině byly Abercrombie, který dominoval pod košem, dále pak Thompson se Šotnarem, kteří se dostali do herního tempa, obzvláště první jmenovaný seřídil mušku a začal proměňovat jednu střelu za druhou. Hosté od té chvíle nevěděli, co si počít a ztratili druhou desetiminutovku dílčím skóre 28:8, do šaten se tedy šlo za stavu 44:33.

Po takovém průběhu bylo jasné, že rozhodovat bude vstup do druhé půle a ten si vzal pod svou taktovku opět Thomspon a dvěma trojkami naznačil hostům, že dnes si opravdu výhru neodvezou a dá se říci, že bylo po zápase. Zbytek utkání se odehrál plně v naší režii, kdy jsme stále navyšovali náskok a dovolili si při tom i exhibiční prvky. V závěru utkání se do hry podívali i hráči, kteří nedostávají normálně tolik minut. Toto vítězství potřebovala SLUNETA jako sůl, jelikož už v úterý cestuje do Ostravy k televiznímu utkán a právě NH Ostrava nám šlape v tabulce na paty, takže druhé veledůležité utkání ve třech dnech.

Zbyněk Choleva (trenér Prostějov):
„My jsme velmi dobře začali, ale bohužel jsme v tom nepokračovali. Tak jak jsme začali jsme chtěli hrát i poslední čtvrtinu, ale tam jsme se vůbec nedostali, protože tam už to bylo o 20 bodů a zápase se jenom dohrával, vlastě už od třetí čtvrtiny se dohrávalo, poněvadž jsme začali druhý poločas dvěma inkasovanými trojkami. A z toho jsme nešťastní, protože první čtvrtina dobrý a potom nám chyběla šťáva, větší rychlost v rozhodování poslání si míče do lepší pozice a z toho pramenila spousta ztrát a špatných situací. Rozhodující fáze ve druhé čtvrtině, kdy každý odražený míč měli domácí a to rozhodlo, tam byl Abercrombie, Thompson, Šotnar a řídili tu druhou čtvrtinu a tam se to prohrálo. Gratuluji domácím.“

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETA):
„Děkujeme za gratulace, já můžu akorát říct to samý, akorát opačně, my měli špatný vstup, nevím, čím to je, že se během dvouminutové přestávky mezi první a druhou čtvrtinou na hřišti objeví úplně jiný tým. Víceméně ale z obou stran, protože i ze strany Prostějova to bylo úplně jinak. My jsme od té druhé čtvrtiny dominovali, ano, usnadnilo nám to, že jsme trefili na naše poměry hodně trojek. A samozřejmě vstup do druhého poločasu, my umíme tady vést o 8, 10 bodů, ale jsme schopni to zase během prvních dvou minut druhé půle ztratit, což se naštěstí nestalo. Pak už byl na hřišti jeden tým, jsem rád za tu možnost, že jsem mohl dát šanci i klukům, kteří jich tolik nedostávají, hlavně Láďa Dolanský, který si mohl zahrát. Pro nás jedno z mála vítězství, kdy jsme dokázali vyhrát, aniž bychom se museli do poslední minuty klepat o výhru. Děkuju klukům za ten výkon a věřím, že jsme se dnešním výkonem omluvili fanouškům za ty předchozí a také věřím, že nás v pátek proti Brnu přijdou podpořit.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Orli Prostějov 88:67 (16:25 44:33 64:47)

Body domácí: Thompson 22, Pecka 13, Abercrombie 12, Smith 11, Votroubek 7, Bosák 6, Dolanský 3, Šmíd, Šteffel a Carlton všichni po 2
Body hosté: Souček 12, Fitzpatrick, Simmons a Sehnal všichni po 10, Dokoupil 8, Dikas 6, Novák 5, Goga, Norwa a Jacobs všichni po 2
Trojky: 27/10 – 22/6
Trestné hody: 11/8 – 10/7
Doskoky: 39 - 31
Osobní chyby: 21 -18