Přijíždí NH Ostrava

V dohrávce 7. kola KNBL se střetneme na domácí palubovce s NH Ostrava. Tento tým prošel v letní pauze také značnou hráčskou obměnou. Největší změnou je bezpochyby odchod prvního rozehrávače a kapitána Adama Číže do Kolína. Na jeho místo přišel 170 cm vysoký Američan Max Guercy. Jedno jméno, které vstoupilo do české nejvyšší soutěže v dresu Ostravy, si naši fanoušci určitě také vybaví – Luka Igrutinovic, ano, poslední posila SLUNETY působila v loňské sezóně také v Ostravě. A když už jsme u těch jmen, která naši fanoušci znají, tak v Ostravě nyní sbírá nemalou minutáž i Admir Alič.

Dosavadní výsledky Ostravy jsou zatím nevalné a odpovídá jim i postavení v tabulce, 12. příčka s bilancí jedné výhry a pěti porážek. Onu jedinou výhru si Ostravští připsali v derby s Opavou, a to poměrem 68:53. Nenechme se tedy oklamat postavením v tabulce, ostatní výsledky nebyly tak jednoznačné,  jak by leckdo čekal, např. prohra s Prostějovem o „pouhých“ 6 bodů značí, že vedení poskládalo kvalitní tým, který není radno podcenit.

SLUNETA hrála v minulém kole v Nymburce a asi nikoho nepřekvapí, že se tým vrátil od mistra s porážkou. S Nymburkem však SLUNETA dokázala držet krok téměř celý poločas, mistr na konci poločasu a v úvodu toho druhého však odskočil na dvacetibodový rozdíl a pak už svůj náskok jenom zvyšoval. Ovšem první poločas ukázal, jak dlouhou cestu ušel trenér Pištěcký se svým týmem, a že to s útokem na play-off myslí vážně.

Při pohledu do historie zjistíme zajímavou věc, Ostrava vyhrála naposledy v Ústí nad Labem 6. 1. 2013! Od té doby vyhrává při vzájemných utkání vždy domácí tým! Doufejme, že této tradici zůstaneme věrni i tentokrát.

Antonín Pištěcký:
Ve středečním domácím zápase proti Ostravě se musíme zaměřit zejména sami na sebe a to především na obrané polovině hřiště. Po prvních šesti kolech máme průměr 90 obdržených bodů a to není číslo, které by nám jakkoli lichotilo. Ostrava je tým, který rozhodně nemůžeme podcenit a pokud chceme pomýšlet na vítězství, pak musíme nechat v obraně naprosto všechno. Věřím, že navážeme na dvě dosavadní vítězství na domácí palubovce a odměníme se početnému publiku dvěma body.“