Prodlužujeme vítěznou sérii.

Ve třetím kole nadstavbové skupiny A1 zajížděla SLUNETA na horkou palubovku černého koně této skupiny, týmu egoé Basket Brno. Domácí jsou ve své hale hodně nepříjemným soupeřem a potvrdili to ve dvou posledních kolech, když z Brna odjížděly nejprve Pardubice a pak i Válečníci s nepořízenou.

Vstup do utkání obstaral domácí Stegbauer pěti body, ale SLUNETA našla svého tahouna v Justinovi Martinovi, který obstaral většinu bodů v první čtvrtce, kterou jsme ještě prohráli 21:20. Ve druhé desetiminutovce se nám podařilo odskočit už na 25:32, ale domácí drželo ve hře velmi dobré procento střelby a tak se do šaten šlo za stavu 34:39.

Začátek druhého poločasu by se dal označit za rozhodující úsek hry, když nejprve Wisseh a pak i Pavel Houška trefují trojku, následuje technická chyba pro domácího hráče, kterou trestá Wallace trestným hodem a následně Wisseh proměňuje i „dvojkovou“ střelu. Sečteno, podtrženo – díky této devítibodové šňůře odskakujeme už na 34:48 a domácí už po zbytek zápasu jenom dotahují. Po třech čtvrtinách vedeme už 49:64.

S blížícím se koncem základní hrací doby jsme nechali soupeře odmazat podstatnou část našeho náskoku a necelé čtyři minuty před koncem Nehyba proměňuje v krátkém časovém úseku svou druhou trojku v řadě a snižuje na 66:70, to bylo ale ze strany domácích vše. Z čáry trestného hodu nejprve Pavel Houška zvyšuje na 66:72, aby následně Láďa Pecka trojkou uklidnil svůj tým (66:75). Závěr se pak už dohrával a všem bylo jasné, že si SLUNETA odveze z Brna hodně cenné vítězství.

egoé Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 72:81 (21:20 34:39 49:64)
Body domácí: Geiger 24, Nehyba 12, Stegbauer 11, Kereselidze a Farský po 7, Roby a Jokl po 4, Pumprla 3
Body hosté: Martin 26, Pecka 15, Wisseh 14, Houška 11, Šmíd 7, Wallace 5, Svejcar 3
Trojky: 32/11 – 26/9
Trestné hody: 16/9 – 17/12
Doskoky: 23 - 46
Osobní chyby: 18 - 18