Prohra i přes bojovný výkon

Nejdelší výjezd absolvoval o víkendu A-tým, dlouhá cesta do slovinského Domžale nám zabrala celý pátek. Naštěstí jsme měli v sobotu dost času vstřebat dlouhou cestu a byli jsme na večerní zápas dobře připraveni.

Do zápasu s domácími Suns jsme nevstupovali sice jako favorit, ale i tak jsme šli do zápasu s otevřeným hledím a odhodláním bojovat. Vstup do utkání sice vyšel lépe domácím, kteří se ujali rychle vedení 6:0, ale naši hráči se nenechali zaskočit a naopak překvapili domácí zvýšením tempa na obou polovinách hřiště a do konce první čtvrtiny stáhli na 20:18.

V druhé desetiminutovce se karta obrátila, naši hráči začali proměňovat střely ze střední a velké vzdálenosti s velmi dobrým procentem a domácí působili v tuto chvíli hodně zaskočeně, poločasové skóre se pak zastavilo na 37:44. Třetí čtvrtina rozhodla o osudu utkání, domácí kouč musel něco změnit, protože cítil, že s jeho týmem je zle. Přišla tedy zóna a tentokrát jsme byli pro změnu zaskočeni my a chvíli trvalo, než jsme se na tuto obranu adaptovali. Třetí čtvrtinu jsme prohráli dílčím skóre 25-11 a celkově pak na tabuli svítil výsledek 62:55 pro domácí.

V posledním dějství jsme se stále drželi domácím na dostřel, ale v rozhodujících chvílích jsme nedokázali skórovat a na druhé straně hřiště domácí trefili v krizovém okamžiku trojku nebo koš s faulem. Vymlouvat se na rozhodčí určitě nechceme, ale když pět minut před koncem máte na kontě 24 faulů a domácí jenom 13, tak si každý dokáže představit, jak v nás vřely emoce. Nezbývalo než bojovat, ale i přes velmi bojovný výkon jsme nedokázali víc, než korigovat výsledek na konečných 85:78.

Helios Suns Domžale – SLUNETA Ústí nad Labem 85:78 (20:18, 37:44, 62:55)

Helios Suns: Besedić 28, Pelko 24 (5 as), Brodnik 19 (5 reb), Oman 6 (9 reb), Klavžar 5 (7 as), Močnik 2, Rojc 1, Jogan, Shashkov, Strel.

SLUNETA: Treadwell 16, Pecka 14, Šmíd 11, Votroubek 11, Singletary 10, Svejcar 7, Robinson 5, Šteffel 4

Trojky: 21/9 – 31/10
TH: 30/26 – 22/16
Doskoky: 36 – 29
Osobní chyby: 18 - 24