Prohra se vztyčenou hlavou.

V kole s číslem 11 zajížděla SLUNETA a palubovku Nymburka a tak bylo jasné, že, mírně řečeno, nebude favoritem. Mistr den před zápasem oznámil posilu, když z Olomoucka přivedl reprezentanta Palyzu. SLUNETA odjížděla do Nymburka s jasným cílem, podat koncentrovaný výkon a hlavně hrát bez příliš velkého respektu.

Domácí začali zápas velmi aktivně v obraně a v útoku se s tím také nemazali, rychle vystrčili růžky a rychle nasázeli hostům 10 bodů. Žluto-fialová skvadra se ale rychlého nástupu nezalekla a rychle srovnala krok, takže opět byla k vidění přestřelka, která po 10 minutách skončila 35:25, nejproduktivnějším hráčem v našem dresu byl DJ Hanes, který stihl 11 bodů.

Kdo občas sleduje ženský basketbal, mohl by se domnívat, že výsledek 63:52 je resumé celého utkání, ale v případě, že hrajete s Nymburkem, může se stát, že to je pouze poločasový výsledek. Z něj je zřejmé, že diváci u Tvcom byli opět svědky velké přestřelky, ofenzivní síla Nymburka je evidentní, takže větší přísun bodů se dal tak trochu čekat, ale 63 bodů je opravdu hodně, bodovými tahouny domácích byli Hruban s nově příchozím Palyzou, kteří tam sypali jednu trojku za druhou. Z prvního poločasu ale musíme ocenit ofenzivu SLUNETY, která se nezalekla věhlasné obrany Nymburka a i přes velkou rotaci, ve které dostali prostor mladí hráči, dokázala pokořit padesátibodovou hranici. Hodně vidět byl mlaďas Haiblík, který pečetil svůj poločasový výkon „buzzer beaterem“ z velké dálky.

V druhé půli už do hry kvůli zranění nezasáhl Lamb Autrey, ale i tak jsme dokázali držet krok s domácími, ti samozřejmě nadále tlačili na pilu a stříleli o 106, takže není divu, že po třech čtvrtinách byl stav 86:72. Domácí kontrolovali vývoj utkání i v posledním dějství a nepřipustili žádné drama. Člověk by řekl, že když „venku“ nastřílíte 85 bodů, měli byste vyhrát, to ale také neplatí když hrajete s Nymburkem, protože ten vám jich nastřílí 102. Tak si to pojďme shrnout, výhru SLUNETY čekal asi málokdo, takže žádné překvápko. Jestli Nymburk překoná stobodovou hranici, to už asi někdo trošku tušil, že by se to mohlo stát, takže také žádné překvapení. Co je ovšem milé překvapení je oněch nastřílených 85 bodů, když vezmeme v potaz, že trenér Pištěcký neměl více jak 3 čtvrtiny k dispozici Autreyho, navíc většinu zápasu odehráli naši mladíci, musíme pochválit jejich kuráž, s kterou čelili mnohem zkušenějším protihráčům.

Nicméně už v sobotu skvadru Tondy Pištěckého čeká důležitější zápas, zajíždí do Opavy, které budeme chtít vrátit porážku z úvodu sezóny, ale všichni víme, jak těžké je hrát po dlouhé cestě v opavské hale, takže chlapce nečeká nic lehkého.

SLUNETA Ústí nad Labem – ERA Basketball Nymburk 102:85 (35:25 63:52 86:72)
Body domácí: Hruban 24, Palyza 15, Obasohan 14, Prewitt a Benda po 12, Zimmerman 7, Kovář 6, Rylich a Dalton po 5, Tůma 2
Body hosté: Hanes 17, Rakočevič 14, Pecka 13, Fait 12, Haiblík a David po 7, Svejcar 5, Šotnar a Maděra po 4, Karlovský 2
Trojky: 26/11 – 25/12
Trestné hody: 28/21 – 17/11
Doskoky: 33 - 34
Osobní chyby: 20 - 27