Prohra v Opavě = A2

Zápas o skupinu A1 svedla SLUNETA na svátek sv. Valentýna v Opavě. O nadstavbovou skupinu usilovalo před zápasem trio Ústí, Kolín a Olomoucko. Jedině výhra v Opavě dávala SLUNETĚ jistotu skupiny A1, v případě prohry by se musela ohlížet na výsledky ostatních rivalů v boji o A1.

Utkání začalo z obou stran malinko ostýchavě a bylo vidět, že se hraje o hodně a oba týmy se na každý bod hodně nadřely, první koš vůbec padl až po odehraných téměř dvou minutách. První čtvrtina skončila vyrovnaně 13:12 pro domácí. Z tohoto vyrovnaného skóre je zřejmé, jak defenzivní utkání se v Opavě odehrávalo a nebylo tomu jinak ani ve druhém dějství. Ale na závěr prvního poločasu si Tonda Pištěcký schovával „žolíka“ v podobě Treadwella, jenž za poslední 4 minuty první půle zaznamenal 10 bodů a obří měrou se zasloužil o naše poločasové vedení 34:38.

Pokud sledujete basketbal pravidelně tak víte, že vstup do druhého poločasu je jedním z kritických momentů pro obě družstva. Naši hráči to samozřejmě také vědí, ale i přesto se domácím vstup do druhé půle vydařil o poznání lépe a najednou jich bylo plné hřiště, vybudovali si náskok a v jednom úseku hry zaznamenali několik útočných doskoků za sebou a se SLUNETOU to začínalo vypadat bledě. Ale dnešní „žolík“ se opět ozval včas a navíc se k němu přidal i Singletary a ze stavu 51:44 bylo najednou drama 53:53. Takže cyklistickou hantýrkou: opavský nástup jsme zachytili a nenechali si domácí ujet. A když opět Treadwell těsně před koncem třetí čtvrtiny skóruje, svítí na tabuli skóre 57:60 pro SLUNETU.

Na naše vedení reagoval domácí kouč změnou obrany na zónovou, což se ukázalo být rozhodujícím okamžikem celého střetnutí. Naši hráči najednou jen těžko hledali cestu do koše a několik ubráněných útoků jim vlilo novou krev do žil a začali hrát v naprosté pohodě, ba co víc, začali budovat rozhodující náskok. Svěřencům Tondy Pištěckého došly i poslední zbytky střelného prachu a málokterá jejich střela našla svůj cíl. SLUNETA tedy po ostatních výsledcích nakonec nebude bojovat ve skupině A1, ale bude se rvát o poslední dvě postupová místa do play-off ve skupině A2.

BK Opava – SLUNETA Ústí nad Labem 79:63 (13:12, 34:38, 57:60)

Body domácí: Šiřina 22, Jurečka 15, Gniadek 11, Bujnoch a Kouřil po 10, Dragoun a Zbránek po 4, Klečka 3
Body hosté: Treadwell 15, Robinson 13, Singletary 12, Teague 10, Šteffel 7, Šmíd 6
Trojky: 31/9 – 23/6
Trestné hody: 12/8 – 8/5
Doskoky: 40 -43
Osobní chyby: 17 - 18