Prohráváme na USK.

Po dobře rozehrané partii s USK prohráváme na Folimance rozdílem 12 bodů. Pojďme nyní hledat příčiny porážky, která zatím není zásadní, ale za  určitých podmínek by jí být mohla.

První dějství utkání bylo hodně útočné, zatímco na straně domácích se činil hlavně Bookert (celkem 31 bodů), nás zdobilo týmové pojetí hry a hledání volných pozic, které jsme následně proměňovali. Po prvních deseti minutách byl stav tedy 21:21. V druhé čtvrtině jsme se díky zlepšené obraně dostali do poločasového vedení 38:42.

V úvodu druhé půle se bodově ozval domácí Sehnal, jenž dvěma trojkami v řadě snížil na 46:47 a odstartoval tím bodovou přetahovanou, v níž žádný ze soupeřů nedokázal odskočit, až když domácí Raines proměňuje víceméně s klaksonem trojku a uzavírá skóre po 30 minutách na 62:59. Rozhodující sekvence celého utkání byly poslední 4 minuty a 43 vteřin, v tu dobu srovnává Sehnal na 70:70. Náš soupeř vycítil šanci, po naší neproměněné střele za 3 se trefuje Bookert za dva a v následném útoku ztrácíme míč a domácí Tůma proměňuje trojku. David Šteffel sice odpovídá stejnou mincí, ale to bylo z naší strany bohužel vše. Vysokoškoláci se dostali do euforie a posledních necelých 5 minut vyhrávají 15:3. Co může být v konečném zúčtování problém je fakt, že ze vzájemných zápasů jsme měli součet bodů vyšší o deset bodů, takže pokud prohrát, tak o méně než těch 10 bodů, ale novopečený reprezentant Tůma byl proti a 7 vteřin před koncem dává těžkou trojku přes obránce a uzavírá bodový účet utkání na 85:73.

I přes prohru zůstáváme na prvním místě tabulky skupiny A2, zatímco USK přeskočil Kolín a nyní je na 8. příčce. Do zbylých zápasů jdeme tedy s náskokem jednoho vítězství na USK a dvou na Kolín, tito dva soupeři se však ještě utkají mezi sebou.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 85:73 (21:21 38:42 62:59)

Body domácí: Bookert 31, Madsen 19, Sehnal a Raines po 13, Tůma 5, Křivánek 4
Body hosté: Singletary 15, Pecka 14, Votroubek 12, Šteffel 10, Svejcar 7, Robinson a Šmíd po 5, Treadwell 3, Šotnar 2
Trojky: 34/14 – 24/8
Trestné hody: 9/7 – 8/7
Doskoky: 35 - 32
Osobní chyby: 14 - 16