Prohráváme s USK

Dohrávku 8. kola obstaral duel domácího USK se SLUNETOU. Vzhledem k tomu, že z Folimanky odjeli poraženi i třeba favorizovaní Válečníci, bylo jasné, že naše borce nečeká nic lehkého. Domácím sice chyběl jejich nejlepší střelec Peterson, ale i tak začali lépe právě hráči USK. Náš ospalý výkon v úvodu utkání zapříčinil vedení Pražanů    10:2. Naši hráči jenom těžko hledali cestu do koše, a když už se jim podařilo vystřelit, tak s velmi nízkým procentem úspěšnosti. První desetiminutovka skončila 13:11.

Díky velmi aktivní hře Filipa Šmída se hra vyrovnala a od začátku druhé čtvrtiny se hrála vyrovnaná partie, na obou stranách padalo poměrně dost košů s faulem, ale procento střelby trestných hodů bylo na obou stranách tristní. Ve chvíli, kdy se hra vyrovnala, naši hráči se uklidnili a vrátili se ke kolektivní hře, která nesla ovoce, i procento střelby se zlepšilo a najednou tu bylo naše vedení 17:23. Domácí po oddechovém čase zkusili postavit zónovou obranu, ale na tu našel odpověď Treadwell, který proměnil vůbec první trojku zápasu. V závěru první půle domácí sice proměnili své trojkové projektily a snížili na rozdíl jediného bodu (29:30). SLUNETA má však ve svých řadách probudivšího se Robinsona a dokázala si vzít vedení zpět, a tak poločas skončil 29:34.

Ve třetí čtvrtině pokračovali soupeři ve vyrovnané bitvě, naši hráči aktivní hrou do koše dostávali domácí opory do problémů s fauly, oba domácí pivoti zaznamenali své třetí osobní chyby již v úvodu druhé půle. Role tahouna SLUNETY se v tomto dějství ujal Singletary, který zaznamenal ve třetí čtvrtině 9 bodů. Po třiceti odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 46:50. Zápas nakonec dospěl do vyrovnané koncovky a v ní se zrodil nový hrdina, bohužel pro nás, v dresu USK. Domácí Sehnal za stavu 63:66 nejprve proměnil svůj nájezd a po našem nevydařeném útoku, opět Sehnal skóruje, navíc s faulem a USK najednou vede 67:66, do konce zbývá pouze 21 vteřin. Po oddechovém čase jsme nedokázali vhodit míč a sudí jej přisoudili domácím. Ve zbývajících 7 vteřinách si už USK uhlídali těsné vedení 70:66. SLUNETĚ nepomohla ani bouřlivá atmosféra, kterou jim vytvořili její fanoušci, jimž patří velký dík za podporu.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 70:66 (13:11 29:34 46:50)

Body domácí: Křivánek 17, Raines 13, Madsen a Farský po 12, Sehnal 11, Mareš 3, Petružela 2
Body hosté: Robinson 19, Pecka a Singletary po 12, Treadwell 8, Šmíd 6, Šteffel 5, Svejcar 4
Trojky: 22/6 – 13/2
Trestné hody: 26/16 – 23/14
Doskoky: 35 - 36
Osobní chyby: 24 - 26