Proti mistrovi velmi sympatický výkon

Skvělým výkonem proti mistrovi z Nymburka se SLUNETA rozloučila s rokem 2018 a zároveň se odvděčila početné návštěvě ve svém stánku za podporu v probíhající sezóně. Do zápasu s mistrem vstoupili naši borci bez bázně a hany a vlastně celý první poločas se hrála vyrovnaná bitva a navíc se skvělou kulisou. Bohužel se postupem času začala projevovat užší rotace SLUNETY a soupeř bohužel získával pomalu navrch. Nebýt slabší chvilky na konci první půle, bylo by skóre před odchodem do šaten ještě zajímavější, ale i tak to vypadalo v půli slibně: 35:41.

Nástupem do druhého poločasu však mistr ukázal kvality a sérií 8:19 si vybudoval rozhodující náskok. Naši hráči ale zápas nevzdali a odvděčili se početné návštěvě bojovným výkonem až do konce utkání. Poslední čtvrtinu dokázali naši borci dokonce vyhrát 23:20.

Svělým výkonem tak zakončila skupina kolem Tondy Pištěckého rok 2018 a už teď vyhlíží další zápasy s úžasnou atmosférou – díky všem, co nám fandí a těšíme se na viděnou v roce 2019.

Oren Ariel:
„Myslím, že to byl zajímavý zápas pro fanoušky. My jsme měli pomalý start, po poločasové přestávce jsme ale kontrolovali průběh, protočili jsme celou lavičku, což je pro nás důležité, protože v následujících 25 dnech nás čeká zhruba 12 zápasů.“

Antonín Pištěcký:
„Myslím, že jsme utkání nezačali vůbec zle. Donutili jsme Nymburk vrátit na hřiště základní sestavu, protože kdykoliv prostřídali, byli slabí na obraně pick and rollu i v dalších věcech.  Prvních zhruba 17 minut bylo z naší strany dobrých, bohužel jsme nechytli konec první půle a začátek té druhé. Soupeř nám utekl na 20 bodů, nám slouží ke cti to, že jsme zápas nezabalili a dokázali jsme se dostat na nějakých deset bodů rozdílu. Hráli jsme dost vabank, nicméně Nymburk vyhrál zaslouženě. Já bych chtěl ale poděkovat hráčům za předvedený výkon, za takovou porážku se stydět určitě nemusíme. Zároveň bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří si dnes našli na zápas cestu, bylo jich opravdu dost a věříme, že se sejdeme i v novém roce v prvním domácím utkání proti Ostravě.“

SLUNETA Ústí nad Labem - ČEZ Basketball Nymburk 80:92 (20:20 35:41 57:72)

Body domácí: Wallace 18, Šmíd 15, Svejcar a Pecka po 13, Wisseh a Šteffel po 7, Šotnar 5, Houška 2
Body hosté: Hruban 19, Bohačík 16, Wright 11, Myers a Kříž po 8, Pumprla a Vyoral po 6, Cosey a Benda po 5, Peterka 4, Davis a Lawrence po 2
Trojky: 30/10 – 24/10
Trestné hody: 18/14 – 16/12
Doskoky: 24 - 42
Osobní chyby: 21 - 23