Proti Turům bez šance

V dohrávce 19. kola hostila SLUNETA svitavské Tury a nebude na toto střetnutí vzpomínat v dobrém. Tuři přijeli hladoví po odvetě, protože SLUNETA je v prvním zápase dokázala porazit na jejich palubovce a úvodem musíme říci, že se jim odveta povedla na výbornou.

Ono toho vlastně ani není moc co psát, Tuři prostě přijeli, zvítězili a zase odjeli. Bohužel pro nás se jim dařilo, na co sáhli a na druhé straně naši hráči si vybrali opravdu den „blbec“, a to se vším všudy. SLUNETA držela krok s favoritem pouze prvních pět minut utkání, pak se Tuři rozehráli a předvedli ofenzivní představení, na které jsme prostě neměli odpověď. Po první čtvrtině to bylo 18:25. V druhé desetiminutovce se náskok ještě zvýšil, a to hlavně díky trojkovému představení. V závěru poločasu jsme se sice trochu zvedli a dokázali snížit na 37:46, ale to bylo bohužel vše.

Úvod druhé půle zase patřil Svitavským, ti šňůrou 12-0 zvýšili už na 58:37 a rozhodli tak o osudu utkání. Zbytek utkání se už vlastně jenom dohrával. Dále pokračovalo naše střelecké trápení (dvojky 52/21, trojky 23/1) a ofenzivní představení hostů (dvojky 34/27, trojky 32/14), při takové produktivitě není divu, že padla i hranice 100 bodů.

Nedá se nic dělat, Tuři nám porážku vrátili i s úroky. Možnost napravit si reputaci budou mít naši hráči už příští týden v Prostějově, kde se utkají s BK Olomoucko.

Lubomír Růžička (Svitavy):
"V první řadě jsem velmi rád za to, jak jsme se zde prezentovali. Myslím, že jsme na útočné polovině předvedli výborný výkon, 32 asistencí hovoří za vše. Po porážce s Nymburkem, kdy se nám příliš střelecky nedařilo, jsme ukázali výbornou mentalitu. Řešili jsme dvě komplikace v základní sestavě, protože Sean Obrien nastupoval s horečkou a Luboš Kovář měl menší potíže s ramenem. Nakonec nás to ale nepoznamenalo, za výhru v Ústí jsme rádi. Samozřejmě mi bylo až líto domácího trenéra, který tu celý rok odvádí výbornou práci. Porážka doma skoro o 50 bodů je samozřejmě hořká, ale myslím, že Sluneta se z toho oklepe, má na to dost zkušený mančaft. Nás nyní čeká pohárové utkání v Děčíně, takže musíme zůstat nohama na zemi, protože v Děčíně to bude asi jiná písnička. Mají odlišný styl hry, než Ústí, takže musíme zase přepnout, abychom uspěli."

Antonín Pištěcký (Ústí):
"Gratulujeme soupeři k parádnímu výkonu od první do poslední minuty. Těžko se to hodnotí... My jsme do zápasu vstoupili s nějakou obranou ve cloně na míč, Svitavy nás měly výborně přečtené, posouvaly dobře míč, byly na to připravené. My jsme si také říkali, že víme, stejně jako soupeř, co kdo bude hrát, jsou to takové taktické šachy. Soupeř si ale výborně vytvářel volné pozice, nicméně i přesto, jsme se dokázali na konci poločasu dotáhnout díky tomu, že jsme trefili pár střel a zapli jsme i v obraně. Bohužel dnes to bylo tak, že když se nám střelba nedařila, přestali jsme i bránit. V poločase jsme si k tomu něco řekli, chtěli jsme změnit obranu, bohužel se nám to vůbec nepodařilo a od začátku druhého poločasu to bylo vraždění neviňátek. Těžko se k tomu hledají další slova, prostě jsme prohráli zápas a musíme jít dál..."

SLUNETA Ústí nad Labem - DEKSTONE Tuři Svitavy 56:103 (18:25 37:46 39:79)

Body domácí: Houška 13, Pecka 9, Wallace 8, Šteffel 6, Zollo a Šmíd po 4, David a Maděra po 3, Wisseh, Svejcar a Šotnar všichni po 2
Body hosté: Aiken 23, Slezák 17, Teplý a Puršl po 13, Svoboda 9, Marko 6, Kotásek a Kováš po 5, Welsch 3, Novák 2
Trojky: 23/1 – 32/14
Trestné hody: 17/11 – 14/7
Doskoky: 41 - 46
Osobní chyby: 15 - 20
Diváci: 1 010