První derby pro Děčín

V předehrávce 11. kola KNBL pokračovala venkovní série SLUNETY na palubovce Děčína. Bylo jasné, že severočeské derby přiláká do haly nemalý počet fanoušků, a tak se očekávala bouřlivá atmosféra.

Před utkáním visel otazník na startem opory Válečníků Pomikálka, který se vrací po vážném zranění. Sice jsme rádi, že Tomáš nakonec nastoupil do utkání a je zase připraven hrát, co už nám nedělá tak velkou radost je fakt, že pomohl domácím k celkem jasné výhře. Nutno ale dodat, že SLUNETA si dnes prostě nezasloužila vyhrát, ale pojďme popořadě.

V prvním dějství předvedli hráči obou celků ofenzivní představení, které naznačovalo velké střelecké představení, stav po první čtvrtině 26:25 se nevidí zas tak často. V druhé desetiminutovce už domácí pomalinku začali utahovat šrouby v obraně a na útočné polovině se dostávali pomalu do varu. Ústeckým hráčům šlo v té době dolu procento střelby. Do šaten se šlo za stavu 45:39 pro domácí.

A jak bylo první dějství utkání ofenzivně laděné, tak to třetí bylo naopak hodně defenzivní, skončilo dílčím skóre 15:15, dohromady tak na tabuli svítil stav 60:54. V úvodu rozhodující čtvrtiny se SLUNETA v útoku zvedla a dotáhla domácí, když se Spencer Svejcar trefuje za 3 body, je to už o pouhý bod 62:61. Pak ale bohužel přišel ústecký výpadek v útoku, a naopak obrana nechala rozehrát Svobodu, který v této části hry bodově táhl Válečníky. Ti se dostali do laufu a začali trefovat i těžké střely. Nakonec si Válečníci došli pro první letošní domácí vítězství a sportovně musíme uznat, že zasloužené. SLUNETU v rozhodující chvíli zradila střelba. Nezbývá než pogratulovat soupeři, poučit se z chyb a do dalšího utkání (už v sobotu v Brně) jít s otevřeným hledím.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 83:67 (26:25 45:39 60:54)
Body domácí: Šiška 24, Nichols 21, Svoboda 20, Prahl 7,  Dodd 6, Kroutil 3, Pomikálek 2
Body hosté: Delvon 14, Pecka a Svejcar po 13, Fait 9, Jones 7, Alston 6, Autrey 5
Trojky: 16/6 – 18/6
Trestné hody: 11/7 – 15/11
Doskoky: 42 - 22
Osobní chyby: 17 - 19