První venkovní vítězství!

Sluneta veze poprvé dva body také z venkovního utkání, v rámci 8. kola dokázala udolat mmcité Brno na jeho hřiští v poměru 83:77. Toto cenné vítězství se však nerodilo tak lehce, jak by leckdo čekal. Domácí cítili příležitost a houževnatě bojovali celý zápas, ale pojďme popořádku. První dějství bylo jako na houpačce, naši hráči se dostali rychle do vedení, aby ho hned po několika minutách ztratili a nechali domácí převzít otěže zápasu.

Jenomže ještě do konce první čtvrtiny se dostal do varu Showron Glover, který neúnavně ohrožoval koš nebo vytvářel volné pozice pro své spoluhráče, takže vedení se opět vrátilo na naši stranu. Velmi dobře mu u toho asistoval i Láďa Pecka (oba jmenovaní stihli dvouciferný počet bodů ještě v prvním poločase). Stav po první desetiminutovce 20:24.

V druhé čtvrtině se toho zase tolik neodehrálo, oba soupeři kupili chyby, ovšem změnu ve vedení to nepřineslo, a tak se šlo do poločasové přestávky za stavu 38:42. Ve třetím dějství to už vypadalo, že se nám podaří zlomit odpor domácích a vybudovat si rozhodující náskok. Tři minuty před koncem třetí části jsme vedli už 60:49, závěr čtvrtiny však zvládli domácí na jedničku a vymazali náš náskok až na pouhé 3 body, poslední slovo však měl Láďa Pecka, který s klaksonem upravoval na konečný stav po 3 čtvrtinách na 59:64.

V posledním dějství se pokusili domácí překvapit nás zónovou obranou. Jenomže na tu máme perfektní zbraň v podobě snajpra Pavla Bosáka, který vždy trefil, když to Sluneta potřebovala. Bez zraněného Igrutinoviče a Šotnara měl na svých bedrech celou rozehrávku právě Showron Glover, který se své role však nezalekl a skvělým výkonem (19 bodů a 12 asistencí) dovedl svůj tým k prvním venkovnímu vítězství. Nejlepším střelcem byl pak Láďa Pecka, který také zaznamenal double-double za 25 bodů a 13 doskoků.

mmcité Brno-SLUNETA Ústí nad Labem 77:83 (20:24 38:42 59:64)

Body domácí: Simpson 18, Pumprla 17, Sinadinović 14, Mikulić 13,  Turman 10, Nehyba 3, Zachrla 2
Body hosté: Pecka 25, Bosák 23, Glover 19, Smith 9, Abercrombie 5, Šmíd 2
Trojky: 17/4 – 21/8
Trestné hody: 27/19 – 15/11
Doskoky: 27 - 41
Osobní chyby: 19 - 18