Na dosavadních výsledcích je vidět, že svěřencům trenéra Dušana Medveckého nesvědčí cestování, zatímco na venkovních hřištích jsou to celkem jasné výsledky, v domácích zápasech dokáží potrápit kohokoli.  Své o tom ví i naši hráči, když si z Ostravy přivezli prohru a v posledním kole měli na mále i Válečníci z Děčína, jenž v Ostravě doslova vyválčili výhru až v prodloužení. Hra soupeře se odráží hlavně od formy rozehrávače Stanojeviče, který se také díky svým výkonům dostal na All-Star Game (stejně jako náš Pecka, Houška a Wallace). V dresu soupeře nalezneme ale další zajímavé jméno, které si naši fanoušci budou také pamatovat – Lukáš Bažant, bývalý hráč Ústí se vrátil do Děčína a z něj pak zamířil za dalším angažmá právě do Ostravy. 

A co nového v táboře jménem SLUNETA? Největší novinkou bude nejspíš nová posila – Vinnie Zollo – činitelé bývalého zaměstnavatele konečně dotáhli přestup a my jsme rádi, že Vinnie může zahájit plnohodnotný try-out a prokázat své kvality. Jinak se tým kolem Tondy Pištěckého rozloučil s rokem 2018 dobrým výkonem proti mistrovi z Nymburka a i přes porážku o 12 bodů si za předvedený výkon vysloužil velký potlesk od početné návštěvy.

Ostravě máme rozhodně co vracet z prvního střetnutí této sezóny, a tak opět počítáme s fanoušky v hledišti, kteří klukům pomohou k dalšímu vítězství, to by znamenalo setrvání v boji o nejvyšší příčky – letošní sezóna je opět velice vyrovnaná a není nouze a překvapení, takže je potřeba zopakovat minimálně stejně dobrý výkon jako proti Nymburku.            

Antonín Pištěcký:
„Hned na úvod roku přivítáme Ostravu. Tým, který je velmi útočně laděný. My se musíme především soustředit na soupeřův rychlý přechod na útočnou polovinu, eliminovat jejich útočný doskok a zastavit clonu na míč, a to hlavně pod taktovkou skvělého Stanojeviče. Nicméně nebezpečí směrem k našemu koši hrozí od všech ostravských hráčů. Nečeká nás jednoduché utkání, ale my hrajeme doma a musíme potvrdit roli favorita. Věřím opět ve skvělou kulisu a plné tribuny, které nás poženou za prvními dvěma body v tomto roce.“

Filip Šmíd:
„Po svátcích pokračuje KNBL v rychlém sledu, tentokrát budeme hostit Ostravu. Soupeř má tým složený z ofenzivně laděných hráčů a hlavně střelců, kteří když dostanou sebemenší prostor ke střele, tak neváhají. To bude úkol pro naši obranu, tam bude klíč k vítězství – zastavit jejich ofenzivu.“

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.

Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsOST